reklama

Karel Roden léčí pacienty v Terapii na HBO

Terapie s Karlem Rodenem je první český seriál z dílny kabelové televize HBO

televizní seriál Terapie
televizní seriál Terapie | Foto: Aktuálně.cz

Kabelová televize HBO dlouhodobě podporuje domácí tvorbu a po dokumentech a hraných filmech v pondělí 10. října rozšířila svou produkci i o televizní seriál. Na Světový den duševního zdraví totiž HBO příznačně odstartovala Terapii, která má jako vzor úspěšnou izraelskou sérii Be'Tipul a její následný americký remake In Treatment.

Děj se odehrává v pracovně psychologa Marka Pošty (Karel Roden), u něhož se v průběhu týdnu střídá několik pacientů s různými osobními problémy. Vyzývavá Sandra je do Marka zamilovaná, bývalý voják z Afghánistánu trpí válečnými traumaty, mladá gymnastka Linda předstírá pubertální suverénnost a manželský pár uvažuje o potratu. Sám hlavní hrdina pak každý pátek navštěvuje starší kolegyni Ditu, s níž probírá osobní i rodinné starosti.

Šablona, podle níž v jednotlivých dnech týdne přicházejí pacienti, odpovídá i schématu vysílání, a s postavami se tak diváci setkávají každý všední den v osm hodin večer. O víkendu pak má všech pět právě uplynulých dílů reprízu.

Hlavní roli psychologa v pětačtyřicetidílné sérii ztvárnil Karel Roden, režisérská křesla jsou hned tři a střídají se v nich Petr Zelenka, Marek Najbrt a Jaroslav Fuit.

Girstlová: Mnoho rodičů udělalo z dětí manažery čehokoliv. Umět řemeslo je hodnota | Video: Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama