reklama

Kam vyrazit s dětmi na Dětský den? Do laboratoře!

Kam jít s dětmi oslavit Dětský den? Máme pro vás jeden zajímavý tip - laboratoře Mezinárodního centra pro umění a nové technologie - CIANT

Kam vyrazit s dětmi na Den dětí
Kam vyrazit s dětmi na Den dětí | Foto: Ciant

Kam vyrazit s dětmi na Dětský den?

Vezměte je do laboratoře zaměřenou na digitální umění CIANT a o zábavu je postaráno!

Co vás čeká

Pokud laboratoř okupují děti, je se vždycky na co těšit! A pokud jde o laboratoř zaměřenou na digitální umění, platí to dvojnásob! Prvního června od devíti hodin v Kubelíkově ulici v Praze tři se děti mohou těšit na Den pro Kyber Kids v laboratoři Mezinárodního centra pro umění a nové technologie - CIANT.

Co CIANT zkoumá?

Pražské centrum CIANT se zaměřuje na podporu rozvíjení komunikace mezi světem vědy a umění, a to v mezinárodním měřítku. Uznáte jistě, že jde o oblast velmi specializovanou, vyžadující špičkové znalosti i zázemí a velmi vyspělý organizační, vědecký a tvůrčí tým. Řekli byste si možná, že náročný výzkum v oblasti technologií je určen zase jen patřičně vzdělaným odborníkům, kteří mohou jeho výsledky pochopit a dále aplikovat. V CIANTU si řekli opak. Zvou k sobě děti z okolních škol, ukážou jim, co moderní technologie dovedou.

Jaký čeká děti program

Děti se můžou těšit na stavbu vrtulníkové základny včetně počítačového ovládání letového provozu pomocí elektrotechnické stavebnice, programování a ovládání počítačové hry pomocí banánů, laserové kreslení na skateboard nebo promítání stereoskopických 3D filmů.


Kontra: Neumíme sdílet veřejný prostor. Řidiči často netuší, jak nebezpečná je to hra | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama