reklama

Kam vyrazit na výlet? Na ekofarmy!

Užijte si rodinný výlet a poznejte, jak se žije na ekofarmách!

Ovce
Ovce | Foto: Profimedia.cz

Babí léto je přímo ideální čas, kdy vyrazit na výlet. Proč nepoznat, jak se žije na ekofarmách? Máme pro vás vytipované tři farmy, na kterých je zábava a příjemná atmosféra.

Ekofarmy se staly oblíbeným cílem turistů a výletníků. Poznávejte život na farmě, zvířata a domácí produkty, které se nedají s ničím srovnat. Výlet na ekofarmu má svoje kouzlo.

Farma Moulisových v Milínově, Plzeňský kraj

V Milínově na Plzeňsku se nachází ekologická farma, která má svou specializaci na dětskou pedagogiku. Návštěvníci jsou na farmě doslova ohromeni, protože vyzkouší vše, co je spojené s životem na farmě. Ekofarma nabízí speciální program Víkendy pro mladé farmáře.

Návštěvníci nocují na seně a jíst se smí až když se vše připraví. Vyzkoušíte si stloukání másla, nebo vytloukání obilí či výrobu mouky a pečení chleba. Doprovodný program slibuje projížďku na koních a povídání o péči o hospodářská zvířata. Více informací o ekologické farmě v Mlínově najdete na webových stránkách.

Farma Čapí hnízdo

Na farmě Čapí hnízdo se nachází i Ekocentrum. Najdete jej ve Dvoře Semtín u Olbramovic ve Středočeském kraji. Bývalý lihovar hostí na svém komíně čapí hnízdo.  Krásné dřevěné budovy doplňují ráz celé farmy. Děti se vyřádí na pěti hřištích a rodiče využijí služby hotelu a wellness.

Kousek od hlavní brány je Ekocentrum plné zvířat, která mají nějaký handicap a zde se zotavují. Nadchne vás přítomnost koní, ovcí, lam a skotu. Ekocentrum je otevřené od 9 do 16 hodin a vstupné je pouhých 100 korun.

Horňácká farma

V Jihomoravském kraji se nachází  v Chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty Horňácká farma. Zažijete přímý kontakt s divokými prasaty, koňmi, oslíkem nebo krávou či kozou. Farmář vás seznámí se životem a potravou místních zvířátek. Návštěvníci mají k dispozici jízdu na koni, z jehož hřbetu si prohlédnou celou farmu. Každý, kdo na farmu zavítá, si vyzkouší práci se zvířaty nebo nasedne do terénního auta a zažije tuzemské safari po pastvinách.

Hartl: Táta měl strach, že jsem na kluky. Uklidnil ho plakát sexsymbolu | Video: Martin Krepindl, Jakub Zuzánek, Blahoslav Baťa
reklama
reklama
reklama