reklama

Kam vyrazit na valentýnskou večeři? Tipy na skvělé menu

Víte, v čem je den svatého Valentýna skvělý? Restaurace připravují výjimečná menu, která rozhodně stojí za to ochutnat.

Foto: Isifa/Thinkstock

Víte, v čem je den svatého Valentýna skvělý? Kromě toho, že je to příležitost si zase uvědomit a dát najevo, jak moc partnera milujete, tak také kvůli tomu, že restaurace připravují výjimečná menu, která rozhodně stojí za to ochutnat, i když třeba s oslavou amerického svátku zase tak moc nesouhlasíte.

Poradíme, kam stojí za to 14. února vyrazit, a na čem si tam budete moci pochutnat, a jaká další překvapení vás tu čekají.

Mlýnec

Novotného lávka 9, Praha 1

Šéfkuchař Marek Šáda nabídne v Mlýnci všem zamilovaným kromě marinovaného dančího hřbetu s pomerančem a granátovým jablkem také agnolotti z humra s černým lanýžem. Následovat bude Sous vide perlička v kombinaci s albufera omáčkou. Pompézní večeři můžete zakončit karamelovou zmrzlinou v neobvyklé kombinaci s mořskou solí, malinovou pěnou a pistáciemi. Toto Valentýnské menu navíc můžete v Mlýnci ochutnávat celý únor.

Cena menu: 1190 Kč

Cotto Crudo

Veleslavínova 2, Praha 1

Luca De Astis, nový šéfkuchař restaurace CottoCrudo, spolu se svým týmem připravil na večer 14. února speciální šestichodové menu. Podávat se budou například pečené mušle svatého Jakuba s citronovým krémem a červenou řepou, kachní foie gras s krevetami 
a mandarinkovou marmeládou, grilovaný mořský ďas nebo dušená hovězí líčka s glazírovanou karotkou, meruňkou, badyánem a omáčkou z uzeného čaje. S každým chodem dostanou dámy květinu, ze kterých vznikne v průběhu večeře jedinečná kytice. Zároveň si v tento den budete moci v restaturaci zakoupit set dvou zamilovaných cupcaků. Před večeří můžete ještě zajít do místního spa, kde mimo jiné můžete i nakoupit dárek k Valentýnu na poslední chvíli - na kosmetiku Omorovicza bude připravena speciální sleva 25 procent.

Cena menu: 1560 Kč

Lanterna

Velké Karlovice - Léskové 659

Co takhle vyrazit na Valentýna na hory? Pokud vás zlákají Beskydy, rozhodně se ubytujte v nově zrekonstruovaném hotelu Lanterna, kde je kromě špičkového spa (po sauně a masáži si lehněte na odpočinkovou krytou terasu a pozorujte, jak se jiní snaživci mučí místo vás na sjezdovce) také restaurace Vyhlídka, která má k obyčejné hotelové restauraci daleko. Tým šéfkuchaře Pavla Václavíka si na svátek zamilovaných připravil degustační menu složené z pokrmů s afrodiziakálními účinky. Chybět proto nebudou ústřice nebo polévka z vlaštovčích hnízd. Kromě toho se o víkendu, kdy se Valentýn slaví, můžete během večeře a ochutnávky vín i povídání o etiketě stolování, konkrétně o partnerské etiketě.

Cena menu: 1190 Kč, s ubytováním od 2290 Kč

Agave

Masná 2, Praha 1

Protože čokoláda pochází z Mexika a protože je známá jako afrodiziakum a je se svátkem zamilovaných neodmyslitelně spjata, připravili si v mexické restauraci Agave celé čokoládové menu, které bude obsahovat například česnekovo-medové kuřecí stehýnko s bramborovými vlasy a čokoládovou omáčkou mole s květy z chrpy nebo hovězí tournedos s omáčkou z červeného vína, chili a čokolády servírovaný se štouchaným bramborem s pečenými paprikami. Kromě celého menu tu ale budou k dostání i další čokoládové pokrmy jako součást denní nabídky.

Bellevue

Smetanovo nábřeží 18, Praha 1

Co takhle povečeřet v restauraci s výhledem na osvětlený Pražský hrad? Na prolomení ledů si šéfkuchař Bellevue Petr Bureš připravil malý Amuse bouche, který bude skvělou předehrou pro tatarák z mušlí s Yuzu pěnou. S lehkostí sobě vlastní bude následovat langustýnové rizoto se zeleným chřestem a maracuja dressingem. Milovníci masa zajásají nad filetem z mladého býka s Voatsiperiferi pepřem. A na závěr přijde romantické gesto v podobě valentýnského dezertu s Champagne. Ke každému chodu si místní sommeliér připravil to nejlepší víno.

Cena menu: 1790 Kč bez vín, včetně vín 2590 Kč

Atelier Red & Wine

Rošických 4, Praha 5

Tenhle příjemný podnik si připravil menu pro zamilované, které začíná odvážným aperitivem (dvojitá Russian standard vodka, sekt a jahodový sirup), pokračuje tatrákem z tuňáka či domácími těstovinami s krevetami a mušlemi a končí pana cottou z tonka fazolí, ale zároveň vymyslel i akci pro odpůrce tohoto svátku, případně pro ty, kdo nechtějí Valentýna slavit jen ve dvou, ale v partě. Když sem totiž dorazíte o den dřív, tedy 13. února minimálně ve třech, budete mít každou druhou láhev vína za poloviční cenu.

Cena: 777 Kč

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

15 maličkostí, díky nimž budete okamžitě šťastnější

Sex po telefonu: Jak si ho užít a nestydět se?

Vydrží vám vztah? Poznáte to podle barev

Jak na skládkách mizí peníze: Stát selhal, říká starosta, který bojuje o stamiliony | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama