reklama
 

Kam vyrazit na svatého Václava? Máme pro vás výlety!

Těšíte se na 28. září, že bude konečně den volna? Podívejte se, kam všude můžete vyrazit na výlet

Foto: profimedia.cz

Svátek a den volna na svatého Václava letos připadne na pátek. Vydejte se 28. září s celou rodinou na výlet a užijte si posledních paprsků slunce.

Na státní svátek si celá řada kostelů, zoologických zahrad, parků, a hradů připravila zábavné akce pro rodiny s dětmi. Podívejte si na námi vybrané kulturní tipy.

Dny svatého Václava na hradě Rotštejn v Klokočských skalách

K poctě svatého Václava připravili organizátoři komponovaný program. Na návštěvníky čeká hudba, divadlo a výstava. Dny svatého Václava proběhnou od 28. do 30. září na hradě Rotštejn v Klokočských skalách. Na svatého Václava je připravená výstava, přednášky o zbraních a divadelní hra Návrat do Staré Boleslavi. Celou akci doprovodí dobová hudba.

Svátek v Zoo Praha

Zoologická zahrada v Praze oslaví přesně na svatého Václava 81 let. Pro návštěvníky je připravený bohatý program, který je zakončený ve 20:00 večerní procházkou po zoo. Po celý den proběhne v Zoo Praha Týden turistiky, kdy se na trase dozvíte zajímavosti ze světa zvířat.

Pouť ve Staré Boleslavi

Ve Staré Boleslavi budou probíhat už od 27. září oslavy a modlitby za svatého Václava. Hlavní program proběhne 28. září, kdy v Basilice sv. Václava proběhne motlitba, latinská mše. Od 13:00 a v 15:00 proběhne prohlídka basiliky s výkladem. V 17:00 začne hlavní mše svatá. Na Mariánském náměstí započne slavnostní koncelebrovsná poutní bohoslužba a následně je pro diváky připravený hudební a divadelní program na koncertním pódiu a ohňový průvod sv. Václava s ohňostrojem.

Oslavy v Praze

V neděli 29. září se oslavy přenesou do Prahy. V 8:00 začne mše svatá v chrámu sv. Víta, Václava a Vojtěcha. Od 16:00 budou na nádvoří Pražského hradu pokračovat oslavy. V areálu Svatováclavské vinice na návštěvníky budou čekat stánky s vínem, s ukázkou lisování vína a s degustací.

630 let v Lomnici

Jihočeská Lomnice oslaví 630 let od udělení městských práv Václavem. Během několika dnů zažijete festival nebo si vychutnáte jiné kulturní žánry. 28. září proběhne koncert k poctě sv. Václava.

 

 

Krásná a chlupatá. Brenna byla posedlá odstraňováním chloupků, dnes se jimi chlubí | Video: Instagram/Brenna Pennly
reklama
reklama
reklama