reklama

Najděte rozdíl: Podívejte se očima uměleckého fotografa, jak různé jsou životy lidí

Nekončící válečné konflikty jsou tématem, které můžete vidět z mnoha úhlů pohledu. Zabývá se jím i turecký umělecký fotograf Uğur Gallenkuş.

Prohlédnout grafiku
Foto: @ugurgallen

Jedním z nich je Uğur Gallenkuş. Turecký umělecký fotograf ukazuje, jak moc se liší západní svět od oblastí, ve kterých zuří válka. Jak obrovský rozdíl je v životech lidí, kteří žijí na stejné planetě. Jedni mají blahobyt, druzí strádají a živoří v hrozných podmínkách.    

"Bydlím v Turecku, které se nachází hned vedle jedné z nejnebezpečnějších oblastí moderního světa," říká Gallenkuş. Kontrast, který vidí mezi životy lidí na Západě a na Středním východě, ho inspiroval k vytvoření pokračující série srdcervoucích koláží. Na jedné z nich je luxusní koupelna s nádhernou vanou. Tuto část koláže doplňuje snímek jiné, v níž otec myje své děti. Jenže tato koupelna se nachází v rozbombardovaném domě.

Tyto snímky většinu lidí nenechají chladnými. Člověk si při pohledu na ně uvědomí, jak se máme dobře, ačkoli máme tendenci vidět nedostatky. A že jinde žijí lidé, kteří nemají často ani střechu nad hlavou. "Chtěl bych říci světu, že lidé v rozvojových zemích žijí ve válce, hladu a bolesti. Pokud chceme žít v míru a harmonii, musíme vědět, jak žijí druzí," řekl Gallenkuş. S tímto názorem se ztotožňují statisíce lidí, kteří umělce sledují na sociálních sítích. 

Ukázku jeho tvorby si můžete prohlédnout v naší galerii nebo sledujte jeho Instagram v profilu @ugurgallen. 

reklama
reklama