reklama

Jan Zlatohlávek: Jde ti (mi) jen o sex?!

Nechte se poučit Janem Zlatohlávkem, jak velmi rozdílný přístup ke vztahu a sexu mají muži a ženy.

Foto: Thinkstock

"Píšeš mi jenom o sexu! Zajímá tě jen můj zadek," napsala mi moje holka na neděli. "Jsem dolňák, tak píšu o zadku. Kdybych byl horňák a kdybys nějaká měla, psal bych o tvých prsou!" odepsal jsem s vědomím, že ji zase nazlobím.

Ona ví, že se mi líbí malá prsa, tím ji nenazlobím, ale kdy už konečně pochopí, že my kluci "to" prostě máme jinak?

Miluj mě jako člověka! Ne jako ženu!

Už jsem o tom psal v jiném článku, že není žádná legrace, když se člověk odstěhuje z Prahy na venkov, aby v poklidu tohoto dobrovolného "Brixenu" napsal televizní seriál a dodržel termín odevzdání, a přitom si nechce na tom čerstvém venkovském vzduchu předepsat úplný celibát. Holky jsou prostě ve městech a má vesnička je plná milých babiček, které jsou sice fajn a většinou již ovdovělé a volné, ale říkám si, že na tyhle babičky mám přece ještě nějaký ten rok čas.

A pak se konečně přihlásí holka na neděli, samozřejmě, že holka z města, která za mnou může jezdit jen na víkendy, a my se s touhle mojí holkou na neděli od pondělka do pátku vždycky korespondenčně porveme a skoro rozejdeme z toho našeho začínajícího vztahu.

Všechny příběhy Honzy Zlatohlávka najdete ZDE >>

Ona mi prostě od toho pondělí do pátku e-mailově vyčítá, že mi jde především o sex, a já jí nejsem schopen e-mailově vysvětlit, že je to v této fázi úplně v pořádku. Když už to vypadá, že jsme tak e-mailově rozhádaní, že snad ani nepřijede a přestane být tou mojí holkou na neděli, tak přijede a vždycky se to hned spraví. V posteli, samozřejmě. Ale v pondělí to začne znova.

"Proč mi píšeš o mých nohách a všem okolo, proč mi nenapíšeš, že se ti stýská po mně!" "Když se mi stýská po tvých nohách a všem okolo, snad se to týká i tebe!?" "Proč mi nenapíšeš, že ti prostě scházím? Jako člověk! Ne jako ženská!" "Scházíš mi jako člověk!!! A stejně se, člověče, nejvíc těším na to, až si tě zase v pátek večer svléknu a přepadnu!"

Ale jo. Uznávám, že ji trochu zlobím, tu moji holku na neděli. Přece dobře vím, že to není žádná husa, ale vzdělaná a přemýšlivá lidská bytost, samozřejmě se těším i na to, že si spolu budeme povídat a že pojedeme na lyže nebo půjdeme do lesa, koneckonců už mi není dvacet (jí taky ne) a pryč jsou časy, kdy se nechal celý víkend od rána do večera a od večera do rána zaplnit monotematicky jen a jen tím sexem.

Zlobím tu svoji holku na neděli prostě proto, abych jí názorně ukázal, jak to máme my, kluci, jinak než vy, holky. Pokud tím nad to pozlobím i vás, mé milé čtenářky, stane se přesně to, co si přeju.

Žena jde k sexu přes vztah, muž ke vztahu přes sex

Ač by nejspíše bylo nejpohodlnějším řešením ponechat tu moji holku i moji dámskou čtenářskou obec v tolik oblíbené iluzi, že žena má patent na city a hloubku vztahu, zatímco muž myslí jen na sex, jídlo a chlast, pokusím se s tímto mýtem možná v trochu donkichotském stylu svést polemiku.

Kdo jedná racionálněji – žena, která si k tomu, aby s téměř neznámým mužem vlezla do postele, v sobě urgentně a hned potřebuje vygenerovat iluzi vztahu, kterým si svoji svolnost odůvodní, nebo muž, který si prostě v identické situaci žádnou iluzi vztahu vyrobit nepotřebuje?

Čtěte také: Jan Zlatohlávek: Jak jsem se zastal děsný potvory

A pokračujme: Je naivnější požadavek té ženy, která se nám tak rychle "zavztahuje" a ke stejnému "zavztahování" se okamžitě jme tlačit svého postelového spoluhráče, nebo postoj muže, kterému je s tou ženou prostě jen dobře, který ženu při této příležitosti dokáže hladit a laskat a oslavit ve všech jejích vnadách, ale ani za nic ještě nedokáže říct: "Nemiluju tě jako ženu, nýbrž jako člověka…"

Znám ženy, které se dokáží bezpečně připravovat o jednoho chlapa za druhým jen tím, že se na své nápadníky snaží sveřepě naroubovat ten ženský model: Nejdřív vztah, potom sex. Nemusím chodit ani příliš daleko. Vždyť i ta moje holka na neděli, přestože má k sexu velmi vlídný a kreativní vztah, již po prvém(!) společně stráveném víkendu pokládala nějaké přípisy o naší erotice téměř za devalvaci našeho "vztahu" a chtěla být milována dokonce už ani ne jako žena, ale jako člověk. Tak to ale u nás mužů nefunguje. Prostě to máme opačně. Zatímco žena se dostává k sexu přes vztah, byť by si ten "vztah" účelově a nahonem vsugerovala, muž se ke vztahu dostává přes sex. Bez autosugesce.

Nechte muže žvatlat o sexu!

Poučená žena nechá prostě s radostí a úsměvem (třeba i trochu shovívavým) toho svého chlapíka žvatlat o sexu a o svých nohách a zadečku a všech fyzických přednostech, protože ví, že pouze s touto podmínkou, s dostatečným užíváním si těchto vnad se muž dostává do závislosti nejen sexuální, ale i citové, která se začne projevovat tím požadovaným "chyběním". Až pak se muž dostává "do vztahu" a není-li to anetik a stojí-li ta žena za to, dospívá ten chlípný chlapík pomalinku i k těm třem zásadním "S", která dělají lásku Láskou (stesk, soucit, starost). Muž to prostě v opačném pořadí neumí a nemůže za to.

Zasypejme zbytečné příkopy!

Nemám rád paušální genderové soudy, a už vůbec ne o tom, kdo má patent na city a hloubku vztahu. Myslím si, že mužská a ženská představa o lásce k sobě nemají zase tak daleko, že si mezi sebou mnohdy vykopáváme zbytečné příkopy. Třeba i z neznalosti toho, že k témuž cíli mohou vést dvě cesty, mužská a ženská. Někdy je jedna z cest delší či klikatější, jindy jde pouze o jiné pořadí stanic, kterými je nutno projet.

Při bližším "ohledání" zpravidla zjistíme, že vše má své logické evoluční příčiny. A pokud mi někdo z dámského čtenářstva i přes veškeré pracně snesené argumenty předestře, že muži jsou citově invalidní, povrchní a nevztahoví, zatímco ženy jsou pravým opakem, ať mi tedy zároveň v diskuzi vysvětlí, proč je stokrát více prostitutek než prostitutů a desetkrát více autorů milostné poezie než autorek tohoto žánru!

Zajímají vás další Honzovy příběhy, názory, postřehy?

Líbí se vám Honzovy příspěvky, které jste už četly na našich stránkách? Jste nadšené jeho zápletkami a komentáři žen a jejich (ne)pochopitelného světa? Pak by vás mohl zajímat úspěšný humoristický román Jana Zlatohlávka s názvem "Hledám štíhlou ženu" s jeho volným pokračováním "Jak jsem (ne)našel ženu" nebo podobně vtipná nová kniha "Můj pes je erotoman". Všechny knihy si můžete objednat přímo u autora na adrese [email protected], který vám je rád zašle i s věnováním.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Manžel je mimozemšťan aneb Proč ženy muže nechápou

Dvořák může vést ČT jen pár měsíců. Policie byla psychologické divadlo, říká Rožánek | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama