reklama

Jak vyprat zimní oblečení? Buďte šetrní!

Zimní oblečení potřebuje svou péči a my vám poradíme, jak na praní zimního oblečení

Foto: bouldergear.com

Prát oblečení je na první pohled jednoduché, ale jak na to, abychom zachovali funkčnost zimního oblečení a nezničili ho? Podívejte se, jak na správné praní.

Pračky a sušičky mají hromadu šestých a snad už i sedmých smyslů, ale nikdy se nespoléhejte jen na pračku. Poradíme vám, jak prát zimní oblečení, aby se nezničilo.

Teplé bundy a kalhoty

Obzvláště pozorní buďte při praní outdoorové bundy. Volte speciální přípravky k tomu určené, které obsahují zároveň i impregnaci. Pokud se budete o bundu špatně starat, ztratí časem svou voděodolnost. Pokud se necítíte na takové praní, dejte zimní bundy do čistírny, kde se o ně speciálně postarají a vrátí vám je znovu naimpregnované. Jedno pravidlo ale lze uplatnit. Na outdoorové věci nesmí nikdy přijít aviváž. Podobně se u zimních kalhot vyhněte bělidlům a perte je vždy naruby na odstředění s nízkými otáčkami.

Pozor na vlnu

Vlněné svetry perte určitě na šetrný program, který pračka vlastní. Ujistěte se, zda může na oblečení přijít aviváž. V sušičce sušte prádlo speciálním programem na vlněné textílie a po vyjmutí oděv zabalte do froté ručníku a nechte je na jiném ručníku úplně doschnout. Dobrý typ na drsné svetry je vložit je do sáčku a na chvíli zavřít do mrazáku. Pokud chcete sušit svetry normálně, dávejte pozor na jaká ramínka je vyvěšujete, aby se vám na ramenou nevytlačil nevhodný vzor.

Vzácný kašmír

V zimě nosíme hodně kašmírové věci a to nejen na vzácné události, ale i prostě proto, že je příjemný na tělo. Perte ho s pracími prostředky na vlnu. Jsou ideální pro své slabě kyselé pH, která se postará o to, aby oblečení nezplstnatělo. Pračku nastavte maximálně na 30 stupňů Celsia. Dobré je prát kašmír na rychlý program bez ždímání a s větším počtem mácháni.

Může být první českou rabínkou: Bude trvat, než se společnost z antisemitismu vyléčí | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama