reklama
 

Jak sehnat masku na Halloween?

Halloween láká na večírky a průvody. Proto je nutné si připravit tu nejoriginálnější masku. Jak na to?

Foto: Reuters

Halloween je jeden z nejoblíbenějších anglosaských svátků ve světe. Slaví se v předvečer svátku všech zesnulých - 31. října. Průvody masek a večírky, kde se děti převlékají za různé masky a rodiče nezůstávají pozadu, se ale uskuteční už o víkendu. Kde ovšem kostým nebo masku na Halloween sehnat? Po celé republice je mnoho půjčoven, nebo si převlek lze koupit jednoduše na internetu. Nejlepším způsob je ale vyrobit si svůj vlastní a originální převlek.

Velkým hitem letošního Halloweenu bude maska s vlasy nazvaná Joker, která kopíruje šílenou postavu z filmu Batman. Celé kostýmy, včetně oblečení na dospělé, seženeme od tisíce korun a více. Půjčovné se pohybuje kolem dvou set padesáti korun na den a může z vás být třeba sexy včelka mája, metalická letuška nebo gotická vampírka. Proč si večer jednoduše neužít trochu jinak, a počkat na manžela až se vrátí zpátky například v kostýmu Madame Devil.

Mezi maskami se nejčastěji setkáme s kopiemi slavných filmových postav, příšer, čarodějnic, nebo se zcela originálním převlekem. Svátek je natolik rozšířený, že v kostýmech chodí celý den, v kancelářích i obchodech. Tento původně Keltský svátek byl ohňovou oslavou, ale tuto tradici a celkově historii už dnes málo kdo zná. Keltové věřili, že během Halloweenské noci se zastaví čas, aby umožnil setkání živých s mrtvými. Aby zabránili mrtvým ovládnout svět, oblékali se za mrtvé duchy, strašidla a příšery a hlasitým křikem duchy odháněli. Maskami zlé zastrašovali a dobrým duchům nabízeli jídlo.

Ať je tradice jakákoliv, dnes se jedná o svátek, kde si nejen děti, ale i dospělí chtějí užít zábava. Nejoblíbenější maskou zůstávají čarodějnice, kostlivci a mrtvé nevěsty. Pokud bychom chtěli jen masku na hlavu, je možné pořídit například vlkodlaka kolem tří set korun. Masku kostlivce a rukovace na hororovou párty nakoupíme za dvě stě padesát korun. Na internetu seženeme čarodějnické klobouky i s barevnými vlasy v ceně od dvou set až do pěti set.

 

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama