reklama

Jak hezky oslavit Valentýna za méně než 300 korun

Svátek svatého Valentýna nemusí být nutně jen o drahých dárcích, večeřích, hotelových apartmá a projížďkách v kočáře.

Foto: Isifa/Thinkstock

Svátek svatého Valentýna nemusí být nutně jen o drahých dárcích, večeřích, hotelových apartmá a projížďkách v kočáře, ale o blízkosti milované osoby. Pokud byste ho tedy rádi nějak oslavili, ale vlastně jste se ještě nevzpamatovali z finančního otřesu vánočních nákupů, možná se vám budou hodit tipy na oslavu za pár korun.

Následující čtyři tipy na romantický večer vás nebudou stát víc než tři stovky.

Procházka zimní krajinou

Kdy jste naposledy byli s partnerem venku a jen tak beze spěchu se ruku v ruce procházeli třeba po nábřeží nejbližší řeky? Naplánujte trasu hezkým prostředím ve svém okolí a vezměte partnera ven. Abyste obyčejné procházce dodali punc romantiky, připravte s sebou občerstvení. 

Hodit se bude například svařené červené víno, přibalit můžete i oříšky či nakrájené nebo sušené ovoce. Kvalitní víno (dobře poslouží třeba íno Mikulov Motýl Modrý Portugal, který vás vyjde jen na 85 korun) svařte s kořením a nalijte do termosky, na zahřátí se bude hodit. Pokud jdete k řece, vezměte s sebou i staré pečivo pro labutě a kachny. Společné krmení je také zábava!

Dovádění ve sněhu či na kluzišti

Máte doma sportovce, který by se na romantické procházce nudil? Vezměte jej sportovat. Výborná jsou zimní kluziště, kam můžete jít bruslit, i když na rybnících a řekách led ještě není. Brusle si můžete ve většině zimních stadionů vypůjčit. Takže konec výmluv, že nemáte pořádnou výbavu, a s chutí do toho. Začátečníci navíc leckdy zažijí více legrace než protřelí bruslaři. Vstup na kluziště pro dva vás navíc bude stát jen něco kolem stokoruny.

Pokud je u vás venku sníh, neváhejte a vytáhněte partnera na valentýnské sáňkování spojené s koulovačkou a následným zahřátím nad šálkem horkého svařeného vína. Tentokrát můžete vyzkoušet bílé, do kterého pro větší pikantnost můžete přidat rum nebo různé ovocné destiláty. Doplňte kousky nakrájeného ovoce a vězte, že tento nápoj vás po sportovním výkonu zahřeje a doladí tu správnou náladu. Víno opět můžete vzít s sebou do termosky, nebo si počkat a zahřát se až doma. 

Výborná domácí večeře 

Nemáte na venkovní aktivity počasí, chuť ani energii? Pěkný valentýnský večer můžete zažít i doma. Připravte partnerovi chutnou večeři, zapalte svíčky a ustrojte se do svých lepších šatů, i když zůstanete doma. Výbornou, rychlou a ne příliš drahou variantou k večeři mohou být špagety carbonara. 

Potřebovat budete špagety, dvě stě gramů slaniny, pět žloutků, padesát gramů tvrdého sýra typu parmazán a špetku pepře. Špagety uvařte v osolené vodě. Na pánev s trochou oleje vhoďte nakrájenou slaninu na nudličky, opečte do křupava, zvlášť smíchejte žloutky s parmazánem a pepřem a vyšlehejte. Uvařené špagety vhoďte na pánev se slaninou, proházejte a nakonec mimo oheň smíchejte s vyšlehanými žloutky. Veškeré suroviny včetně láhve vína vás vyjdou na zhruba 250 korun.

Domácí spa

Jste s partnerem pracovně vytížení, navíc máte děti a večery trávíte kontrolováním jejich úkolů, načež unaveně odpadnete u televize? Zkuste to alespoň na Valentýna jinak a vraťte do vašeho vztahu intimitu. Děti dejte na hlídání babičce, vypněte telefon i televizi a užívejte si jeden druhého. Pusťte hudbu a nabídněte partnerovi masáž jeho unavených zad či nohou. 

Nebo napusťte vanu, přidejte pěnu a vychutnejte si spolu bublinkovou lázeň. Chcete-li prožít něco vzrušujícího, zkuste si navzájem malovat na tělo obrázky tekutou čokoládou či šlehačkou, nebo prostě jen barevným sprchovým gelem. Čím ztřeštěnější nápady, tím déle budete na váš společný večer vzpomínat. Na masážní olej, víno a tekutou čokoládu vám tři stovky budou úplně bohatě stačit.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Staňte se odborníkem na víno: Poradíme jak

Chtějí být dokonalí: Za péči o tělo utratí 2 mil. korun

Co musí muž umět, aby dokázal zachránit ženu?

Vobořil: V září se může dít něco, co nechceme. Třetí dávka je nejlevnější opatření | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama