reklama

Jak bude vypadat Londýn při letošní olympiádě?

Jak se nejlépe dostat do LOndýna na olympiádu a co si tam užít? Máme několik tipů

Foto: Žena

V srpnu letošního roku se promění Londýn v obří sportoviště během Letních olympijských her, jejichž sponzorem je mimo jiné i letecká společnost British Airways. Než se město zaplní tisíci fanoušků sportu, proč si neudělat vycházku po londýnských sportovištích a prohlédnout si dějiště her?

Alespoň část lze zvládnout za jeden den díky British Airways. Brzy ráno odletíte na Heathrow a večer posledním spojem zpět do Prahy, v ekonomické třídě za ceny od 4 600 korun.

Která místa navštívit?

Samozřejmě nemůže chybět jako první zastávka Olympijský park, samotné centrum dění, které vzniklo na místě průmyslové zóny ve východním Londýně. Naleznete zde olympijskou vesnici pro olympioniky, hlavní olympijský stadion pro osmdesát tisíc návštěvníků, plavecký stadion či tenisový park.

Cestou navštivte i Lord´s Cricket Ground hostící lukostřelbu, nebo  nejslavnější evropský park Hyde park, kde se uskuteční triatlon. Vynechat nelze The Mall, zřejmě nejdůležitější cestu Londýna táhnoucí se od Buckinghamského paláce na Traffalgar Square. Budou zde startovat maratonci, chodci a soutěžící v silniční cyklistice.

Další místa, kde se budou v srpnu konat klání všeho druhu jsou například Horse Guards Parade, Greenwich park nebo North Greenwich Arena, která poslouží závodům v gymnastice.

Tereza Těžká: Je nás pět, mám třikrát víc lásky i trápení. Je mýtus, že nežárlíme | Video: DVTV, Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama