reklama

Internet pomáhá: Pomůžete malé Bětce i vy?

Internet slouží milionům lidí, většina z nás ho používá denně.Je proto úžasné, když se tak "neuchopitelné" médium rozhodne pomáhat... Pracujete s internetem? Máte rádi lidi? A pomůžete?

Foto: internetpomaha.cz

Internet slouží milionům lidí, většina z nás ho používá denně.Je proto úžasné, když se tak "neuchopitelné" médium rozhodne pomáhat... Pracujete s internetem? Máte rádi lidi? A pomůžete?

Když v loňském roce probíhal první ročník charitativní sbírky Internet pomáhá ještě nikdo netušil, jaký úspěch tato akce zaznamená. Vynesla totiž úžasnou částku 738 000 Kč, která  byla vzápětí rozdělena mezi projekty Konta BARIÉRY a Člověka v tísni. 

Uživatele českého internetu tento projekt oslovil!

Ukázalo se, že „spojení charit" a  a spojení českého internetu bylo dobrou myšlenkou. Vzhledem k výsledkům pilotního projektu bychom rádi projekt zopakovali v letošním roce v termínu od 19.3. do 29.3.

Vyberte si komu pomůžete:

Na webové adrese www.internetpomaha.cz jsou popsány příběhy těch, kterří vaší pomoc potřebují. Co dělat, zaujme-li vás jeden (nebo i více) z těchto příběhů? Stačí si už jen zvolit formu platby a částku dle vašeho uvážení poslat na Konta BARIÉRY  se speciálním variabilním symbolem pro každého klienta.

Pomoct můžete hned, třeba Bětušce! Přečtěte si její příběh:

Jmenuje se Bětuška Matušková, na svět přišla jako dlouho očekávané mimnko před sedmi lety s mnoha vrozenými vývojovými vadami a syndromem Curarino Trias - nedovyvinutou bederní páteří a nožičkami. Přes veškerou péči lékařů, která jí byla hned od narození věnovaná a lásku a péči rodičů je potřeba pravidelně navštěvovat asi 10 odborných lékařů. Bětuška je navíc stále plně závislá na pomoci rodičů, hlavně matky, která se jí doposud věnovala 24 hodin denně, 365 dní v roce.

Po přípravném ročníku, kde se učila za pomoci asistenta rozvíjet kromě jemné motoriky, kterou je potřeba zvládnout ke vstupu do školy  a ještě mnoha dalším nutným dovednostem, bez nichž se neobejde ve školní lavici a mezi dětmi se připravuje v září na vstup do první třídy speciální školy při Jedličkově ústavu. Doposud na přepravu Bětušky používali rodiče běžné dětské kočárky, v současné době je potřeba systém přepravy více zjednodušit a hlavně Bětce umožnit volnost samostatného pohybu, volnost rozhodování  kam jet.

K tomu by jí měl posloužit lehký mechanický vozík, který jí umožní pohybovat se vlastními silami a dostat se na místa, kam potřebuje a více pobývat mezi dětmi ve škole. Jeho cena se pohybuje kolem 70 000 korun.

Je to málo nebo moc?

My se můžeme rozběhnout a radovat se z prostoru kolem nás, ale jsou tací, kteří jsou o tento pocit a radost ochuzeni. Nikdy ani jako děti nebudou „lítat" venku nebo v tělocvičně a ani jako dospělí  nezažijí to nutkání při pohledu na obzor běžet a běžet... Pomozte jim aslespoň částečně zprostředkovat možnost volného pohybu, byť sedíce na vozíku.

Stačí poslat roční dárcovskou sms!

Přispět můžete prostřednictvím roční dárcovské SMS ve tvaru DMS ROK KONTOBARIERY na tel: číslo 87777. Každý měsíc po dobu jednoho roku Vám bude automaticky odepisována 1 DMS v hodnotě 30 Kč. Konto BARIÉRY obdrží 27 Kč z každé DMS.

Pokud se podaří nashromáždit více bude více peněz, budeme moci díky vám přispět nejen Bětušce, ale i dalším dětem na stejnou pomůcku. Moc děkujeme.

Božena Jirků, ředitelka Konta BARIÉRY

Objevila jsem, co mám v medicíně dělat. Zdraví někdy není v nabídce, říká paliatrička | Video: Daniela Písařovicová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama