reklama
 

Ignis Brunensis opět v Brně! Neváhejte a jeďte!

Vydejte se s celou rodinou na výlet do Brna. V těchto dnech probíhá Ignis Brunensis: Ohňostrojová přehlídka

Foto: ignisbrunensis.cz

Přemýšlíte, kam vyrazit o víkendu s dětmi na výlet? Vydejte se do Brna na Ignis Brunensis. Ohňostrojová přehlídka českých a zahraničních firem v rámci festivalu Brno - město uprostřed Evropy.

Každoročně se na přelomu května a června koná festival Brno - město uprostřed Evropy. Podívejte se s celou rodinou na ohňostrojovou show, která se koná už od roku 1998.

Ingis Brunensis

Mezinárodní soutěžní přehlídka ohňostrojů Ignis Brunensis se koná každý rok na přelomu května a června. Letos celá akce trvá do 8. června. Čekají vás atraktivní a zábavné programy. 15. soutěžní přehlídka ohňostrojů s hudbu je hlavním programem festivalu Brno - město uprostřed Evropy. Starobrno - Ignis Brunensis je přehlídka zahraničních a českých firem, které se zabývají oborem ohňostrojů.

Letos všichni budou předvádět ohňostrojovou show na skladbu The Olympic Spirit z tvorby Johna Williamse. Každý soutěžní ohňostroj potrvá asi 21 minut.

Ohňostroj nad Špilberkem

Celá show je sladěná s hudebním doprovodem. Soutěžní ohňostroje se odpalují z hladiny Brněnské přehrady a trvají asi 2 minuty. Závěrečný ohňostroj a velké finále se odpaluje z hradu Špilberk a trvá asi 14 minut. V letošním roce se zúčastňují týmy z České republiky, Rakouska, Španělska, Austrálie a Číny.

Světla na obloze a festival Brno - město uprostřed Evropy

Závěrečné finále se odehraje v pátek 8. června ve 22:45  na hradě Špilberk. Ohňostroj má na starosti Flash Barrandov SFX Česká republika a Pyrovision Rakousko. Ohňostroj nese název "Olympijský spirit".

Od 8. do 10. června proběhne Zábava pod hradbami Špilberku. Jde o zábavný festival s řemeslnickým jarmarkem, vinařským trhem a regionálními specialitami. Součástí je i Mezinárodní divadelní festival a Přehlídka historie dopravy. Celý program můžete najít na Ignisbrunensis.cz.

 

Náprsenka dokonale kopírující každou křivku. Zendaya ohromila na cenách kritiků | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama