reklama

H.E.A.T.: z kolotoče pro křečka - k euforii!

Vyzkoušeli jsme za vás nové cvičení H.E.A.T. na vlastní kůži! Jaké to bylo? Čtěte!

Foto: heatprogram.cz

„Já z heatu vždy cítím euforii!" prohlašuje cvičitelka aerobiku Hanka Kynychová. Aby ne, při její fyzické kondici! Já si na první lekci připadala jako obézní morče, kterému se pod nohama kmitá pohyblivý kolotoč, z něhož není úniku...

Vidíte v duchu takové to kolečko na nekonečné běhání, určené hlodavcům v klecích pro zábavu? Kolotoč kmitající okolo své osy tím rychleji, čím rychleji v něm šlapete? Tak přesně takhle se budete na prvních lekcích cítit. Račte nastoupit!

Hlavně včas!

Můžete to ještě sobě i trenérce zpestřit tím, že stejně jako já vtrhnete do první hodiny pět minut po zahájení - přesně v době, kdy se rozjíždí trénink... Každý pak bude mít dost času sledovat, jak se potíte, funíte, marně snažíte zvládnout mechanický pás (funguje opravdu jednoduše, jenže v tom stresu z pozdního příchodu a při mé šikovnosti... darmo mluvit!).

Jde to!

Asi tak na čtvrté lekci se z vypaseného morčete stane elegantní gazela. No dobře, tak gazela zrovna ne - ale stres z pásu ujíždějícího pod nohama díky pomoci laskavých cvičitelek zmizí. Možná se ten pás za předchozí tři lekce konečně naučil udržet chodce na sobě... Nebo že bych si na něj zvykla já?

Výsledek je každopádně úžasný: mám pocit, že se svižně procházím po golfovém hřišti. Cesta se příjemně se střídá nahoru a dolů, sem tam si popoběhnu nebo naopak podle potřeby oddechnu, v uších mi zní rytmus hudby, pod nohama pruží ideální terén.

A také to funguje

Co mě zaujalo úplně nejvíc: při každém takovém výletu se zpotím jako myš, ale nikdy se nezadýchám. Asi vážně máme tu chůzi vrozenou. A konkrétní výsledky?

Za 14 dní zahrnujících 6 lekcí heatu a 5 lekcí posilování břicha jsem lehčí o 1,5 kg. Pas se zúžil o 3 cm, břicho a zadek o 2 cm, stehna o 1 cm. Bez diety. Tedy - snažím se jíst menší porce pětkrát denně, nevolit kalorické bomby a končit s jídlem nejpozději okolo šesté, ale... Ne vždy to vyjde. Co by to s postavou udělalo, kdybych byla v jídle disciplinovanější a vydržela cvičit třeba půl roku? Úžasná představa!

Co je to H.E.A.T.?

  • H.E.A.T. se zrodil roku 2002 a do ČR se dostal o 5 let později.
  • Jde o fitness program, spojující nejúčinnější prvky trekkingu, joggingu a walkingu.
  • Provozuje se na speciálním mechanickém běžícím pásu, jenž dokáže plynule měnit sklon, a tím imitovat chůzi a běh od roviny až po horský terén.
  • Novou cvičební metodu ocení hlavně ti, kdo mají sedací profesi a trpí nedostatkem času.

Češi v Primarku: Výlet i zábava, lidi za udržitelnost platit nechtějí, říká Louženská | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama