reklama

Fotky jako z jiného světa: Začnete přemýšlet, kdy se vydáte na Island

Země ohně a ledu, jak se Islandu přezdívá, skrývá naprosté přírodní skvosty. Od vodopádů a fjordů, přes sopky a lávu, až po ledovce nebo horké prameny. Podívejte se na fotografie, které skvěle zachycují atmosféru tohoto ostrova. Dost možná vás inspirují k naplánování tak trochu jiné dovolené.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Island rozhodně nepatří mezi klasické dovolenkové destinace, kde se jen plácnete na pláži a týden nic neděláte. Naopak, čeká tam na vás exotika a dobrodružství.

Na světě nenajdete mnoho fotogeničtějších míst než je právě Island. Je známý pro svou sopečnou aktivitu, která je na ostrově častá i z toho důvodu, že leží na střetu dvou tektonických desek. Další příčinou je anomálie ztenčené zemské kúry, které se přezdívá horká skvrna. Výbuch sopky tak místní opravdu nerozhodí a pro turisty je to jen extra lákadlo. 

Islandu se přezdívá země ohně a ledu, protože zde najdete plno mohutných gejzírů, ledovců, vodopádů, lávy, sopek, hor, horkých pramenů a v zimě můžete zažít i polární záři. Tolik exotické krásy na jednom místo jen ztěží uvidíte někde jinde na planetě. 

S tím vším ale souvisí i vysoká cena. Island, který se nachází v Atlantickém oceánu, se totiž řadí k nejdražším zemím vůbec. V zimě můžete za ubytování ušetřit, ale v létě tady skoro nezapadá slunce, takže si můžete sami vybrat, kdy krásy tohoto ostrova objevovat.

reklama
reklama