reklama
 

Filmová Bridget Jones: Od baculky, přes brunetku namířeno k padesátce

Herečka Renée Zellweger vstoupila do povědomí mnoha z nás jako legračně roztržitá baculka Bridget. Blonďaté mikádo, našpulené rty a proslulé tvářičky. Chaos v životě a roztomilá nemotornost ve vztazích. Tak by se ve stručnosti dala charakterizovat žena, která si získala alespoň kousek sympatie snad úplně každého. Věřili byste, že příští rok oslaví půlstoletí?

Prohlédnout grafiku
Foto: Profimedia.cz

Jsou filmy, které vás minou a nezanechají žádnou výraznější stopu. Existují ale snímky, co se ve vás usadí a vy z nich - v mnoha životních situacích - dokážete i příležitostně čerpat. Anebo si alespoň vybavíte podobnou scénu právě ze zmiňovaného filmu, abyste si nakonec s úlevou uvědoimili, že na tom jste ještě docela dobře :-)

Podobně vnímám i filmovou komediální trilogii o roztomile naivní a příkladně roztržité Bridget, která svými životními 'útrapami' dokonale zapadá do komické absurdnosti dnešní doby. 

  Bridget se rozhoduje mezi sexy kalhotkami a stahovačkami: „Mám hrozné dilema. Jestli nějakým zázrakem opravdu skončím v cizí posteli, tyhle budou v rozhodující chvíli vypadat nejlíp. Ovšem s těmihle mám větší šanci, že ta rozhodující chvíle přijde.“ Kalhotky Bridget Jones, žena.cz

Ne že by se jednalo o zvlášť 'hluboké' dílo či nějaký návod na život, ale díky nadhledu a sympatickému 'pachtění' jsem si filmy zamilovala a svým způsobem se v nich i našla.

Podívejme se podrobněji, jak to celé začalo, o kolik kilogramů musela herečka Renée Zelweger přibrat a co jí role v komediích o sympatické Bridget přinesla. Je až neuvěřitelné, že z baculaté třicátnice bude příští rok štíhlá a sexy padesátka. 

Více v naší grafice a na obrázcích nejenom z filmu.

reklama

Komerční tip

reklama