reklama
 

Festival Benátská noc otvírá své brány!

Milujete letní hudební festivaly? Vychutnejte si tento víkend festival Benátská noc!

Foto: Tomáš Netočný

Chystáte se o víkendu na výlet? Užijte si Benátskou noc v areálu Vesec v Liberci. Zcela našlapaný letní hudební festival, který představí kapely z české a slovenské scény.

Letní festivaly jsou oblíbenou zábavou o prázdninách a v letním počasí. Uvidíme, zda tento víkend dopřeje počasí rozjet a dokončit hudební festival Benátská noc!

Historie festivalu

Je to už téměř devatenáct let, kdy festival začal v roce 1993 na místní Žluté plovárně v údolí obce Malá Skála v Českém Ráji. Tehdy se festival odehrával, jak mu situace, finance a prostory dovolily. Od té doby se na festivalu konalo více než 1000 koncertů a na pódiu se objevily hvězdy světového jména jako Anthrax, Black Majesty nebo dokonce Suzi Quatro či kapela Scorpions.

Letní festival Benátská noc

Festival začíná už ve čtvrtek, kdy fanoušky rozparádí kapely jako Tublatanka nebo od jedenácti hodin kapela Horkýže slíže. Na Benátské noci se objeví celkem pět hudebních scén, Kofola stage, Semtex stage, Jack Daniel´s stage, Forum Stage a Evropa2 stage. Ve čtvrtek se na Semtex stagei rozhodně těšte na kapelu No Name.

Na pátek se pořadatelé doslova překonali. Na Jack Daniel´s stagi potkáte hudební legendy jako Arakain nebo ze světové scény Bryan Adams či kapela Škwor. Forum stage je v poklidnějším tempu, které zajistí Jarek Nohavica nebo Support Lesbiens. Na oblíbené Kofola stagi se vystřídají kapely jako Rybičky 48, Polemic nebo Parademarche. Semtex stage to rozbalí ve velkém, přivede kapelu Doga, Traktor nebo legendárního zpěváka Aleše Brichtu.

V sobotu se máte na co těšit. Semtex stage rozjedou kapely Blue Effect, Cocotte Minute nebo Blackmailers. Na Forum stage se předvedou kapely Vypsaná fixa, Kabát, Mandrage nebo písničkář Jiří Smitzer. Na Kofola stage přilákají fanynky Michal Hrůza nebo roker Petr Kolář. Annu K. Chinaski, Mňagu a Žďorp potkáte na Jack Daniel´s stagei.

V neděli se o příjemnou atmosféru postarají hvězdy jako Daniel Landa, Tomáš Klus nebo kapela Znouzecnost. Fanoušci Brutus si na ně mohou počkat v neděli od 19:10 na Kofola stage. Kromě jiného bude k dispozici i Divadlo F.R. Čecha, Děda mládek IB, V. Neckář nebo Kamil Střihavka.

Kdy a kde

Festival Benátská noc se koná už tento víkend od čtvrtka 26. července do neděle 29. července. Program je doslova našlapaný a vybere si určitě každý. Vstupenka na celý festival vyjde na 1 600 korun. Děti do šesti let mají vstup zdarma. Kdo nechce vyrazit automobilem, může si nastoupit v Praze na autobusovou linku Praha - Vesec - Praha. První odjezd je ve čtvrtek v 16:00 hodin. Pak každý den do neděle  v 10:00, 15:00, 18:00 a ve 20:00 hodin. Kdo si chce užít festival po celou dobu, je k dispozici kemp za cenu 300 korun během celé akce.

Meghan Markleová je nejmocnější módní ikona roku | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama