reklama

Melanie Gaydos: Ošklivá modelka, která zničila všechny stereotypy

Je jí teprve 28, trpí vzácnou nemocí a místo toho, aby se kvůli svému vzhledu cítila méněcenná, rozhodla se postavit světu čelem a stát se modelkou.

Foto: Melanie Gaydos

Osmadvacetiletá Melanie Gaydos trpí syndromem ektodermální dysplazie, což je genetická porucha, která způsobuje různé abnormality v růstu vlasů, zubů, nehtů, chrupavek a kostí. Kvůli tomu Melanie nemá skoro žádné vlasy ani zuby. To ji ale nezabránilo stát se hvězdou modelingu. "Vždycky jsem chtěla dokázat něco velkého," říká sama Melanie. 

K úspěchu dopomohla láska. Právě její přítel jí dodal sebevědomí, aby zkusila dráhu modelky. A protože dnešní módní svět miluje vše, co je odlišné a originální, netrvalo dlouho a hvězda Melanie začala strmě stoupat.

Na otázku, zda je kvůli své nemoci zahořklá, Melanie odpovídá: "Ne, nijak mě netrápí a nikdy netrápila. Pokud ano, tak to bylo jen kvůli lidem, kteří mi řekli něco, co mě zamrzelo." Často se také stává, že si o ní lidé myslí, že umírá na rakovinu, či je mentálně postižená. "Jednoduše si myslí, že když nevypadám jako oni, tak jsem i hloupější. Většinou je to ale naopak," dodává s úsměvem.

Snížit penze komunistům je důležité gesto, o peníze by přišel i Ondráček, říká Blažek | Video: Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama