reklama

Dobrý Anděl roztáhne ochranná křídla nad Českem

Dobrý Anděl bude pomáhat rodinám v České republice

Foto: Reuters

V listopadu zahájil svou činnost filantropický projekt Dobrý Anděl, který finančně pomáhá rodinám, jejichž člen trpí onkologickým onemocněním, a tím se dostali do finančních nesnází.

„Ještě před spuštěním systému Dobrý Anděl jsme se rozhodli seznámit se s konkrétními rodinami. Tehdy jsme naplno pochopili, že vážná nemoc znamená kromě obrovské osobní a fyzické bolesti také velmi často odchod  ze zaměstnání a velké finanční problémy,"  říká Petr Sýkora, spoluzakladatel Dobrého Anděla v ČR.

V současnosti je v programu prvních devět rodin. Zakladatelé projektu a úspěšní podnikatelé Petr Sýkora a Jan Černý financují nadaci sami, proto dostanou rodiny finanční pomoc do posledního haléře. Dárci zároveň na webových stránkách vidí konkrétní profily a příběhy rodin, kterým lze pomáhat.

Do systému jsou zařazeny jen rodiny, které to skutečně potřebují a které mají doporučení onkologů. „Onemocnění rakovinou znamená pro nemocného, ale i jeho blízké, problémy fyzické, psychické, sociální, existenciální a v neposlední řadě i ekonomické. V případě onemocnění dítěte je téměř nutné, aby jeden z rodičů přestal pracovat a dítěti se plně věnoval," říká Jiří Vorlíček, ředitel Masarykova onkologického ústavu.

Chystá vláda super úřad na sledování lidí? Je to klíč k řešení epidemie? | Video: Martin Veselovský, DVTV
reklama
reklama
reklama