reklama

Dívka kvůli špatně provedenému piercingu málem zemřela

Člověk by řekl, že piercing se už dávno stal naprosto běžnou věcí, že se při jeho aplikaci nemůže vůbec nic stát. Omyl!

Foto: Isifa/Thinkstock

Člověk by řekl, že piercing se už dávno stal naprosto běžnou věcí, že se při jeho aplikaci nemůže vůbec nic stát. Že je to nebezpečné už se snad domnívaly jen naše babičky a my se tomu jen smáli. Jenže mladá Britka teď kvůli němu málem přišla o ucho a podle lékařů chybělo málo a mohla zemřít.

Devatenáctiletá Bianca Hart z britského Nottinghamu se se svojí kamarádkou vypravila coby doprovod do salonu. Když ale u kamarádky viděla, jak hladce propíchnutí ucha probíhá, rozhodla se, že se také nechá zkrášlit.

Jenže hned jak přišla domů, věděla, že je něco špatně. Ucho jí hodně bolelo, i když ze začátku nad tím mávla rukou s tím, že je to přece normální, když ho právě nechala probodnout jehlou. 

Jenže ani druhý den bolest neustávala a v dalších dnech navíc začalo ucho měnit barvu, a otok místo aby ustával, spíš se zvětšoval. Biančina matka později prozradila deníku Daily Mail, že její dcera trpěla takovými bolestmi, že nemohla spát ani jíst.

Byla to právě ona, kdo Biancu přivedl k praktickému lékaři. Jenže ten jí jen předepsal antibiotika s tím, že se vše za pár dní zlepší. Jenže stal se spíš opak.

Čtěte také: Když krása bolí: Co vše jsou ženy ochotny udělat pro krásu?

Do nemocnice Bianca kvůli svému strachu z jehel (paradoxní, že?) nechtěla, a tak alespoň ještě vypravila do salonu, kde jí piercing provedli. Jenže tam jí pomohli jedině tím, že jí náušnici vyměnili za jinou a delší, aby měla větší pohodlí a tolik netlačila na nateklé ucho.

Což samozřejmě nepomohlo, a tak se Bianca konečně odhodlala dojít na chirurgii. V tu dobu už ucho bylo extrémně nateklé a zdeformované.

Po vyšetření v nemocnici jí lékař oznámil, že do rány se zřejmě ihned po propíchnutí dostala infekce a sepse už se rozšířila natolik, že stačilo málo a museli by jí ucho amputovat. Infekce se prý také každou chvíli mohla rozšířit až do mozku a Biancu zabít.

Nakonec pomohl chirurgický zákrok, který ucho vyčistil od infekce, ovšem bylo třeba mu i vrátit původní tvar. Trochu velká cena za jednu malou ozdobu, že?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Na vozíčku je už devět let. Kvůli jednomu skoku do vody

Opilec jí řekl, že má velký nos. Šla na plastiku

Třikrát jsem byla těhotná, ale děti nechci. Nikdy

Prokop: Lidí, kteří nechtějí žádná opatření, je málo. Roušky jich odmítá pár procent | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama