reklama

Diakonie ČCE ocenila nejlepší pečovatele roku 2011

V prosinci byli oceněni nejlepší pečovatelé roku 2011

Foto: Žena

Již podeváté vyhlásila Diakonie ČCE - Středisko křesťanské pomoci v Praze ve spolupráci s Asociací poskytovatelů sociálních služeb České republiky vítěze celostátního ocenění Pečovatel/ka roku 2011. Titul v letošním roce patří devíti ženám a jednomu muži, současně získalo dalších jedenáct pečovatelek čestné ocenění.

Záštitu nad oceněním převzala předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Miroslava Němcová, ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek a starosta Městské části Praha 2 Jiří Paluska.

Cílem projektu je upozornit na záslužnost a důležitost tohoto povolání, ocenění této složité práce, kterou řada pečovatelů považuje spíše za poslání. Jde o to získat respekt a uznání k povolání ošetřovatele, jež mu po právu náleží.

Komise odborníků vybrala vítěze na základě nominačních dopisů a výpovědí nominovaných. Vyhlášení výsledků a předávání ocenění proběhlo na společenském setkání 5. prosince na Novoměstské radnici v Praze.

Děsuplný Flegr a zlehčující Šmucler. Debatu o covidu je třeba změnit, říká psycholog | Video: Kristýna Pružinová, Martin Krepindl
reklama
reklama
reklama