reklama

"Děti mě bily 30x denně," vypráví nešťastná žena

Žena, kterou bily a šikanovaly vlastní děti. Jak situaci vyřešila?

Foto: Repro: Mirror.co.uk

Každá matka své děti miluje a dala by za ně svůj život, ale Pauline Bubb by to ještě donedávna s takovou jistotou netvrdila. Její tělo "zdobí" modřiny a podlitiny. Sama přiznává domácí násilí, ale vinen není partner, bijí ji a šikanují vlastní děti.

Žena přiznala, že ji děti napadaly až 30x denně a její dům se pro ni stal vězením. Nepříjemnými okamžiky si procházela hlavně kvůli dceři Sapphire (9) a synovi Spencerovi (11).

Dům hrůzy

Pauline má celkem pět dětí. Její dvě dvacetileté dcery s ní už v domě nežijí. V současné době bydlí se synem a dvěma mladšími dcerami (dvojčata). Prozradila, jak pro ni dny plné násilí byly psychicky náročné. Nechápe, jak se za tak andělskou tváří malé holčičky může skrývat tolik zuřivosti a nenávisti.

Vždy, když se měly vrátit ze školy, seděla schoulená na sedačce a s hrůzou sledovala, kdy se otevřou dveře. Strach jí nedovolil se pohnout. Věděla, že když je něčím naštve, okamžitě si svůj vztek vybijí na ní.

Doporučujeme: Tisíce školáků mají hlad: Drsná realita ČR 21. století

"Moje nohy byly samá modřina. Snažila jsem se je zakrývat, protože jsem se styděla za to, že nezvládám výchovu svých dětí. Vše začalo před dvěma lety, kdy se má dcera zeptala, zda si může dát balíček chipsů. Zakázala jsem jí to a ona se na mě vrhla a začala mě kousat," vypráví Pauline.

Násilné sklony už od dětství

V rozhovoru pro Daily Mail sama přiznává, že násilnické sklony pozorovala u syna už v jeho čtyřech letech, kdy ji bodnul nůžkami do břicha. Po tomto incidentu poprosila lékaře o vyšetření. Malému Spencerovi byla tehdy diagnostikována porucha soustředění a hyperaktivita.

"Dodnes se umí pořádně rozzlobit, pak na mě zezadu skočí a začne mě škrtit. Mám z něj obrovský strach. Často se zamknu v ložnici nebo v koupelně a čekám, až ho vztek přejde," popisuje dál situaci vyděšená žena.

Nevíte, co je mít strach

Lékaři Spencerovi předepsali léky, po kterých se mu výbušné nálady zmírnily. Ale o to víc se do konfliktů pouštěla Sapphire. Jorja, druhá z dvojčat, se ničeho nezúčastňovala, většinou v tichosti odešla, aby se nemusela na jejich potyčky dívat.

Zoufalá matka vážila každého slova, aby svou ratolest nijak nevyprovokovala. "Jednou jsem dceři něco zakázala a ona mě brutálně kousla do tváře," vysvětluje Pauline. Otec se do výchovy nijak nezapojuje, rozešli se chvilku po narození dvojčat.

Nikdo mi nevěří

"Nechala jsem vše zajít příliš daleko. Přerostly mi přes hlavu," přiznává. Dobře věděla, že o problému nemůže nikomu říct, protože by jí nikdo nevěřil. Přitom není sama. Počet násilných útoků dětí ve Velké Británii rapidně stoupá. Za poslední rok bylo za ublížení na zdraví trestně stíháno 118 chlapců a dívek do 14 let.

Náš tip: Deprese: Užijte si ji na max. Bude z vás lepší člověk

Nakonec se matka třech dětí vzchopila a přihlásila se do dokumentárního pořadu My Violent. Tam se psychologové a poradci snažili rodinám, které spolu nevycházely, pomoci. "Když si rodiče nevěří, děti získají převahu. Potřebují hranice, přísnost a spravedlivého rodiče," říká Islay Downey, expert na rodinné vztahy, který byl přítomen při natáčení.

Dokonce se Pauline loni přihlásila do rodičovského kurzu, kde si konečně uvědomila svou chybu. "Neurčila jsem jim hranice. Chtěla jsem jim vynahradit otce a ze všech sil jsem se snažila, aby mě všichni tři zbožňovali," přiznává.

Toužila po změně a podařilo se! Děti už umí poděkovat, chovají se slušně u stolu a mají respekt ke své matce. A i když se občas objeví výbuchy, Pauline je dokáže celkem rychle uklidnit.

Měli jste někdy problémy s agresí dětí? Jak jste ji řešili?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Nejjednodušší test otcovství: Barva očí. Funguje?

Nejznámější sexuálním polohy. Co o nich (ne)víte?

Spirálová tráva: Novinka mezi pokojovými rostlinamiŽivě: Jak zvládá KLDR koronavirus? Jak Severokorejci žijí? Nina Špitálníková v DVTV | Video: Martin Veselovský, DVTV
reklama
reklama
reklama