reklama

Dcera mého přítele mě nenávidí. On o tom neví

"Našla jsem si skvělého chlapa, ale jeho dcera mě nenávidí. On o tom neví, před ním dělá, jako by bylo vše v pořádku," píše Věra.

Foto: Profimedia.cz

"Konečně jsem si našla pořádného chlapa, který mě má rád. Ale nic nemůže být jednoduché. Jeho dcera mě nenávidí, dává mi to pořádně najevo, ale on o ničem neví. Před ním se chová, jako by se nic nedělo," napsala nám Věra.

Zamilovat se, když jste pět let sama a je vám těsně před čtyřicítkou, je těžké. Paní Věře se to povedlo. Myslela si, že bude konečně šťastná, ale do cesty se jí "připletla" přítelovo dcera. Jak jejich vztah dopadl a uvěřil jí partner, že si šílené výstupy s nevlastní dcerou nevymýšlí?

Ani jsem nedoufala

"S manželem jsem se rozvedla, když malému byly dva roky. Dlouhou dobu jsem si zvykala nebýt na nikom závislá, finančně ani psychicky. Nakonec se mi to povedlo a já mohla být konečně šťastná. Jenže po nějakém čase se vše změnilo. Táhlo mi na čtyřicet a to si člověk uvědomí, že nechce být úplně sám a má nejvyšší čas si někoho najít."

Náš tip: Sousedi mě ničí. Závidí mi auto, milence, dům, všechno

Ale jak se hledají chlapi, když je vám čtyřicet? Věrka měla štěstí, že ji přátelé pozvali na grilování, kde jí plánovaně představili svého kamaráda a kolegu z práce. Ze začátku jí připadal nudný, ale když se u přátel potkali po několikáté, domluvili si schůzku.

"Nebrala jsem to vážně, ale chtěla jsem si prostě užívat. Pěkně se obléknout a zase jednou nechat někoho za sebe zaplatit večeři. Dneska se směju, protože s Pavlem chodím už půl roku. Já prostě neměla čas na něco čekat."

První dojem? Skvělé

Věra s Pavlovou dcerou Petrou vycházela celkem dobře. Vyrazit někam na víkend či výlet, když byl mezi dětmi osm let rozdíl, bylo náročné, ale zvládnout se to dalo. Dokonce i šestnáctiletá Petra neměla problém pohlídat svého nevlastního bráchu.

"Problém začal, když jsme se rozhodli, že se přestěhujeme k Pavlovi. Stejně jsme spolu trávili každou volnou chvíli, tak proč ne. Pavel vymyslel, že Kuba dostane větší pokoj od Petry, protože začal chodit do školy a potřeboval dostatek místa, a jí předěláme pokoj pro hosty, aby měla kde spát, když přijde na víkend. Po rozvodu nebydlela s tátou. Myslela jsem, že s tím souhlasila, jinak bych do toho nešla, ale všechno bylo jinak," píše Věra.

První konflikt

Pavel musel odjet na služební cestu, ale přesto Petra přijela na víkend, protože moc nevycházela s matkou. Když viděla, že jsou všechny její věci v pokoji pro hosty a u ní se zabydlel malý Kuba, začala hrozně vyvádět.

"Vůbec jsem netušila, co se jí stalo, za dveřmi dětského pokoje jsem slyšela, jak na Kubu ječí, že se u ní nemá roztahovat, protože u nich stejně dlouho bydlet nebudeme. A ať si nezvyká na nového tátu, protože je to jen dočasné. Že ji malej nechápal, snad ani nemusím vysvětlovat. Když vyšla ven, snažila jsem se zjistit, proč na něj tolik křičela a co se stalo. Otočila se na mě a s klidným hlasem řekla. 'Ty si tu taky nezvykej'. Nejradši bych jí v tu chvíli vlepila facku, ale na to jsem právo neměla."

Když se přítel vrátil, celý incident mu Věra dopodrobna vyprávěla. Pavel si zavolal dceru a vyptával se jí, co se stalo. Ona jen přiznala, že se malinko pohádala s Kubou, protože jí vzal nějaké věci. Barvitě popsala, jak Věra vlétla do pokoje, přerušila je a zakázala Petře s jejím synem takto mluvit, jinak prý uvidí.

"Nečekala jsem, že by Pavel této historce uvěřil, ale stalo se. Celý večer do mě hustil, že takhle bych děti vychovávat rozhodně neměla. Došly mi argumenty, tak jsem šla raději spát."

Od té doby už jsem se vezla

"Po každém víkendu stráveném s Petrou jsme se s Pavlem pohádali. A když se zpětně zamyslím, opravdu to dělala hodně chytře."

Ze začátku šlo jen o drobnosti. Petra incidenty se svou macechou líčila tak, aby z nich vždy vyšla jako vítěz. Chovala se jako primadona. Jídlo si nechávala nosit do pokoje, neuklízela, nechala se obskakovat.

"Jednou jsme se hrozně moc pohádaly. Chtěla jsem po ní, ať mi pomůže uklidit kuchyň a vysát. Samozřejmě že ani na třetí zavolání nepřišla. Důrazně jsem jí vysvětlila, že když tu chce trávit víkendy, že se také zapojí do domácích prací. Na to mi jen odsekla, že ona nic dělat nemusí, protože to má tak domluvené s tátou."

A jak z toho vyšla Věra? Zase všechno špatně. Prý mladou slečnu nutila uklízet, když se musela učit. Petra se před tátou dokonce rozbrečela, že k nim nemůže jezdit tak často, protože tam nemá klid připravovat si věci do školy.

"Ten den na mě Pavel šíleně vystartoval. Že si nepřeje, abych mu vychovávala jeho dceru. Vůbec ho nezajímalo, jak strašně si Petra vymýšlí."

Bála jsem se, že ho ztratím

"Miluju Pavla a přijít o něj jsem rozhodně nechtěla. Ale jak mám tátovi vysvětlit, že jeho malá holčička umí být pořádná mrcha. Nikdy u toho nebyl. Napadla mě šílená věc. Řekla jsem si, že některou z našich hádek natočím na telefon, aby viděl, jak má vychovanou dceru. Bylo mi jasné, že buď můžu ztratit jeho, nebo si to totálně rozhodit s Petrou. Po dobrém to s ní nešlo, takže volba byla jasná."

Než Pavel odjel do práce, domlouval se s dcerou, že si uklidí v pokoji, protože se tam nedá hnout. Ona mu všechno odkývala a slíbila. Když se zaklaply dveře, začala scéna.

"Tenkrát mě sama Petra překvapila, v jaké byla formě. Když jsem ji odpoledne poprosila, aby se vrhla na pokoj, že se bude táta zlobit, jen se na mě otočila a řekla, abych to uklidila já a dřív, než se táta vrátí. Zůstala jsem s pusou dokořán a opět jí zopakovala, že jde o její bordel a já nejsem žádná služka. Začala vykřikovat, ať se uklidním, protože jinak vše tátovi vylíčí tak, abych si musela sbalit svůj kufr a odtáhnout. Nakonec dodala, ať si pospíším s úklidem, abych neměla průšvih. Byla jsem děsně vytočená, ale uklidňoval mě fakt, že jsem si rozhovor natočila na telefon."

Doporučujeme: Vyhrožoval mi sebevraždou, když ho opustím

Když si Pavel všechno poslechl. Vlétl na Petru do pokoje a ptal se, zda má uklizeno. Ona jen suše pronesla, že to sotva stihla, protože ji Věrka neustále rušila svými požadavky na jiné domácí práce. Tím si pěkně naběhla, dostala takovou přednášku, že si ji bude pamatovat až do smrti.

Návrat ztracené dcery

"Tenkrát jí Pavel řekl, že jestli se ke mně nezačne lépe chovat, nemusí sem jezdit. Urazila se a tři měsíce k nám nepřijela. Bylo mi to hrozně líto, ale co jsem měla dělat. Naštěstí se časem všechno urovnalo. Když byla u nás, uklízela, vařila se mnou oběd a chovala se ke mně slušně."

Bohužel to ale neměl být šťastný konec. Šlo jen o přestávku, kdy Petra sbírala sílu a potřebné zbraně, aby se Věrce za její podraz pořádně pomstila.

"Dodnes je to složité. S Pavlem naštěstí pořád jsem, ale mladá slečna si vymyslela, že ho podvádím. Nenápadně mu podstrkuje drobné lži a musím přiznat, daří se jí to. Začalo to tím, že k nám jezdí nějaký chlap a údajně si s někým neustále píšu. Ve chvíli, kdy mi zazvoní telefon, prý zalézám do koupelny, aby mě nikdo neslyšel. Nechápu, že jí po tom všem věří. Často se hádáme, někdy mám chuť to vzdát a odejít, jenže ho mám hrozně ráda," ukončuje svůj příběh Věra.

Co byste jí poradili? Jak má partnerovi dokázat, že mu dcera lže, když jí po všem ještě věří? Má se Věra pokoušet obhajovat? Své vzkazy můžete psát do diskuze pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Stošedesátkrát na rande a pořád sama. Proč?

Nejlepší a nejhorší tátové všech dob. Znáte je?

Jaká je ideální česká svatba? 30 hostů a peněžní darMelanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama