reklama

Čtyřletá Cosette prodala své obrazy za 100 000 Kč!

Máte doma talentované dítě? Tato čtyřletá holčička prodala obrazy za 100 000 Kč.

Foto: Profimedia.cz

Máte doma talentované dítě? Pak zpozorněte. Možná si samo vydělá na ty nejlepší školy a jazykové kurzy, stejně jako čtyřletá Cosette. Ta své obrazy totiž prodala za neuvěřitelných 100 000 Kč.

Ve svém předškolním věku se jí podařilo něco neuvěřitelného. Namalovala 60 obrazů a všechny už mají své majitele. Rodina roztomilé umělkyně však peníze věnovala charitě. Pyšný otec tvrdí, že poptávka po její tvorbě je tak veliká, že ji holčička nestíhá pokrýt.

Maluje pro celý svět

Umělecká díla malé Cosette znají lidé po celém světě. Vždy, když se jí podaří některý obraz dokončit, rodiče jej vyvěsí na internet a během několika okamžiků je prodaný. Tolik lidí by chtělo její "dílo", ale čtyřletá Cosette maluje jen tehdy, když má náladu nebo ví, že tím pomůže druhým.

Swartovi si z peněz nic nenechávají, dávají je na charitativní účely. Nejčastěji za ně kupují potřebné věci pro rodiny s dětmi, které jsou v nouzi.

Doporučujeme: Půlroční akrobat. Dítě balancuje tátovi nad hlavou

Matka ji do ničeho nenutí. Dobře ví, že malování je jejím koníčkem, rozhodně po dceři nikdo nechce, aby to dělala jen proto, že ostatní chtějí. "Jsem ráda, že tím vším dostává skvělou zkušenost a lekci. Už teď chápe, jak je důležité pomáhat ostatním lidem," říká její matka Kristy Anne pro Metro News.

Co na to odborník?

National Post chtěl znát názor odborníka, zda má Cosette vůbec talent. Proto oslovil Geralda Hushlaka, profesora umění a malby na Univerzitě v Calgary. "Něco je zajímavé. Ale lhal bych, kdybych tvrdil, že tu máme nového génia. Nevím, zda jde o dobré umění, to záleží na mnoha okolnostech. Vše ukáže čas," vysvětluje Hushlak.

Až na to, že jsou jí jen čtyři roky, moc ji to baví a už teď vydělala tolik peněz, co se známému umělci může jen zdát.

Moderní abstrakce je v kurzu

A co nadaná princezna maluje? V žádném případě to nejsou zvířata, krajinky ani portréty. Většinou jde o abstraktní tvorbu pomocí akrylových barev. Její otec je známým malířem a přiznává, že v tazích někdy poznává některá zvučná jména malířů, jejichž díla můžeme najít ve známých galeriích po celém světě.

Malá zachránkyně nepolevuje

Cosette Swartová je od malička dítě plné radosti a energie. Svou zálibou inspiruje mnoho lidí. Dětská hlava není zatěžkaná starostmi běžného života, proto si neláme hlavu tím, zda se jí obraz podařil nebo ne.

Náš tip: Psychické vyčerpání aneb Když už máma dál nemůže

Sama přišla s nápadem, že by ráda pomohla těm, co to potřebují. Vymyslela, že své obrazy věnuje na charitu. Od rodičů věděla, že jsou na světě lidé, kteří nemají domov a umírající děti, protože nemají dostatek jídla. Po první úspěšné akci už teď opět přemýšlí, jak by pomohla zemím, kde není dostatek pitné vody. Denně chce vidět různá videa, která tento problém dokumentují. A nejspíš se jí v hlavě rodí další plány, jak zachraňovat svět.

Pokud Cosette nedrží malířský štětec, ráda se prochází po lese a objevuje nové věci. Miluje hudbu, a když se postaví k plátnu, vždy jí za zády hraje kapela The Beatles.

Její obrazy si můžete prohlédnout ZDE>>

Jak se vám líbí obrazy malé umělkyně? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Otrávila syna, aby byla slavná. Dostala doživotí

Co si dopřát k noční svačině, abyste neztloustli?

12 tipů na jarní dekorace a doplňky, které vás zahřejí


Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama