reklama

Čtyři v tom 2: Jaké jsou hlavní hrdinky a jejich osudy?

Druhá řada dokumentárního seriálu Čtyři v tom je konečně tady. Jaká bude? A v čem se liší od předchozí série? A jaké jsou nové hrdinky?

Foto: Facebook.com

Druhá řada oblíbeného dokumentárního seriálu Čtyři v tom je konečně tady a bude tu s námi ještě po dalších pět nedělí. My ale už teď víme, jaké jsou nové hlavní hrdinky a jejich osudy, i co všechno musely na cestě k mateřství překonávat.

Co zůstává od minula stejné, je formát pořadu. Opět půjde o sledování čtyř žen během jejich těhotenství, porodu a mateřství. "V nové řadě jsme se ale chtěli více soustředit na narozená miminka. V první sérii jsme to pro dramatické osudy hrdinek často skoro nestíhali. I když, ne že by ty letošní dramatické nebyly," směje se scénáristka Irena Hejdová, která spolupracovala i na první řadě Čtyři v tom

Odlišný bude také režisérský pohled, protože zatímco první řadu natočila z větší části Linda Kallistová Jablonská, novou sérii měla na starosti Markéta Ekrt Válková. A zatímco loni během natáčení otěhotněly nebo porodily snad všechny členky týmu, letos se jejich rodiny nerozrostly.

Stejně jako v případě první řady i tentokrát proběhly konkurzy. "Dopředu jsme si sice stanovily, jaké hrdinky bychom rády našly, ve výsledku ale stejně podlehnete těm silným příběhům, které před vámi defilují a vyberete spíš podle nich, osobních sympatií, vzájemného kontrastu mezi hrdinkami a dalších podobných, leckdy až neidentifikovatelných věcí," popisuje Irena Hejdová průběh konkurzů.

Čtěte také: Seriál Čtyři  v tom zvyšuje porodnost, říká režisérka

Problémy čtyř nových maminek jsou tak letos mnohem vyostřenější než tomu bylo v první řadě seriálu, což byl ale také záměr tvůrkyň. "Pracovně jsme si to nazvaly, že by hrdinky měly zažívat 'mateřství s překážkami', což se nakonec naplnilo, ať už je tou překážkou z dnešního pohledu poměrně nízký věk matky, neexistence partnera, situace otce na rodičovské dovolené či vytíženost matky péčí o staršího sourozence," popisuje Irena Hejdová.

Šokující přístup porodnic

Rozdíl není ani v tom, že se maminky s týmem znovu velmi sblížily. Zejména režisérka Markéta prý s novými hrdiny navázala dost blízké a přátelské vztahy. "Je těžké udržovat si od nich a od jejich problémů odstup. Máme je rády, všechny čtyři," hodnotí to Irena.

I pro tvůrkyně seriálu Čtyři v tom bývá natáčení často poučné i šokující. "Po tom, co jsem viděla přijímací pohovor s rodičkou v jedné české porodnici, vím, že při případném dalším porodu chci rozhodně porodnici, kde bude personál co nejvlídnější a co nejempatičtější," říká Irena.

"Sama jsem totiž rodila císařem, takže jsem žádný přijímací pohovor nezažila, ale vidět, jak se tam žena svíjí v porodních bolestech a musí stále dokola odpovídat na ty samé otázky porodního personálu, byl pro mě dost šokující zážitek," pokračuje a dodává: "I přes necitlivý přístup českého zdravotnictví ale bude tahle řada doják."

Viděli jste 1. díl?

Jak se vám líbil? Tušíte už, jak se budou příběhy maminek vyvíjet? A která z nich je vám nejsympatičtější? Sdělovat své dojmy a diskutovat s ostatními čtenáři můžete pod článkem. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jakub Štáfek: Díky seriálu Ulice si můžu dělat, co chci

Martina má zlato! Co nám o ní prozradila její maminka?

Je to hodný manžel a skvělý táta. Ale nudím se s ním

Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama