reklama

Co si pustit v TV o víkendu, na Silvestra a Nový rok?

Jaký film nebo pořad by vám neměl uniknout o víkendu, na Silvestra na Nový rok? Máme pro vás zaručené tipy!

Obecná škola
Obecná škola | Foto: Aktuálně.cz

Jaký film nebo pořad by vám neměl o víkendu uniknout v televizi? Přinášíme vám dva zaručené tipy na sobotu, neděli, Silvestr a také Nový rok!

Sobota - Starci na chmelu

V 12:20 si n ČT2 nenechte ujít známý český muzikál Starci na chmelu (1964). Půvabná studentka Hanka se na chmelové brigádě stává středem zájmu vychloubačného premianta Honzy a čestného a zásadového, byť poněkud svéráznějšího Filipa. Romantika v podkroví školy, kde jsou studenti ubytováni, však končí necitlivým zásahem pedagogického dozoru.

Bláznivá, zatracená láska

Romantické drama Bláznivá, zatracená láska (2011) vysílá v 18:00 HBO. Cal a Emily žili svůj americký sen a měli perfektní život. Dokud Emily nepodala žádost o rozvod. Nyní je Cal, pan Manžel, znovu single. Naštěstí má dobrého kamaráda, starého mládence Jacoba.

Neděle - Obecná škola

Klasickou českou komedii Obecná škola (1991) vysílá v 13:30 stanice Markíza. Je krátce po válce a do chlapecké třídy jedné ze škol na předměstí Prahy chodí také desetiletý Eda Souček se svým kamarádem Tondou. Stejně jako ostatní spolužáci, také Eda s Tondou zcela ignorují pokusy rezignované učitelky Maxové o výuku a spíš než o učivo se zajímají o barvu jejích kalhotek. Není divu, že se učitelka jednoho dne zblázní a na její místo nastoupí nový učitel. Jmenuje se Igor Hnízdo a vymyká se všem učitelům, které kluci do té doby poznali.

Co je doma, to se počítá, pánové

Českou komedii Co je doma, to se počítá, pánové... (1980) byste neměli minout ve 12:10 na Nově. René Novák přiváží svým taxíkem Bartáčkových neteř Naďu. Obě rodiny jsou stále "na válečné noze", i když v poslední době intenzita vzájemných střetů poněkud polevila. René vnukne rodičům nápad, jak dosáhnout toho, o čem neustále mluví - rychlého a bezpracného bohatství. Rozhodnou se založit fiktivní klub Nováků, kterému musí každý zájemce o členství zaslat 5 korun zápisného.

Silvestr - Česko Slovensko má Silvestra

Prima Family od 22:20 hodin vysílá pořad Česko Slovensko má Silvestra. Až do půlnoci se můžete bavit s nejúspěšnější talentovou show Těšit se můžete nejen na nejzajímavější česko-slovenské talenty, ale chybět samozřejmě nebudou ani členové hvězdné poroty - Lucie Bílá, Martin Dejdar a Jaro Slávik. Pohotovými a vtipnými průvodci večera budou moderátoři Jakub Prachař a Martin Pyco Rausch.

SuperStar Silvestr

Nova připravila zábavní pořad SuperStar Silvestr od dvaceti hodin. Dvě hodiny nabité tím nejlepším, co kdy bylo v největší pěvecké show v historii České a Slovenské republiky k vidění! Připomeňte si své oblíbené zpěváky, hvězdnou pěchotu i porotu, která si nebude brát servítky. Zavzpomínejte společně s nimi na okamžiky, které mnohým změnily život.

Nový rok - Sůl nad zlato

Oblíbenou pohádku s Libuší Šafránkovou v hlavní roli Sůl nad zlato (1982) vysílá stanice Barrandov. Všechna sůl se změnila ve zlato. Je na Marušce, aby zachránila nejen království svého otce, ale i Solného prince.

Jak básnici neztrácejí naději

Na Nový rok si také můžete pustit komedii Jak básnici neztrácení naději (2004) v 17:25 na Nově. Od chvíle, kdy Štěpán Šafránek nastoupil do ústavu pro mentálně postižené děti, uplynulo deset let. Ústav byl zrušen a Štěpán se vrací do nemocnice jako lékař u záchranky. Stále žije s pragmatickou lékárnicí Ute. Navíc mu zemřela maminka a musí se postarat o pohřeb i pozůstalost. V dispečinku záchranky slyší sestru Toničku vyprávět o řediteli Sahulákovi, který chtěl skočit z okna a doma ho vyhledá Kendy, kterého vyhodila manželka.


Lockdown je jediná šance. To, k čemu směřujeme, je smutné a tragické, říká Levínský | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama