reklama
 

Co nás nejvíce trápilo při nedávných mrazech?

Jak nás potrápily nedávné mrazy? Měli jsme problémy s nastartováním aut nebo docházelo často k úrazům? Víme to přesněji!

Foto: Reuters

Co nás nejvíce trápilo při nedávných mrazech? Měli jsme problémy s nastartováním aut nebo jsme zažili havárii vody?

Přinášíme vám výsledky zajímavého agenturního průzkumu. V rámci osobního dotazování odpovídalo 449 lidí ve věku nad patnáct let.

Vadili nám mrazy?

Polovina české populace subjektivně snášela nedávné období mrazů obtížně, dalším lidem působila zima i objektivní problémy, ať už šlo o špatně startující automobil, nemoc či pozdní příchod do zaměstnání. Za přijatelné považujeme mrazy do minus deseti stupňů Celsia.Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu výzkumné agentury STEM/MARK.

Nedávné mrazy obecně špatně snášela přibližně polovina populace, byli to hlavně senioři a lidé ve věku 45 až 59 let.
V regionech mrzli zejména obyvatelé Ústeckého (sedmdesát procent), Středočeského (69 procent) a Pardubického (66 procent) kraje, nejotužilejší jsou lidé z Vysočiny a Jihočeši. Polovina populace vnímá toto období jako nejmrazivější ve svém životě. Větší mrazy pamatují starší občané a obyvatelé Liberecka, Jihomoravského a Jihočeského kraje.

Co nízké teploty nejčastěji způsobovaly?

Mrazy způsobily nejrůznější problémy přibližně polovině Čechů. Nejčastěji se jednalo o nestartující automobily (21 procent), onemocnění (osmnáct procent) a pozdní příchody do práce (čtrnáct procent). S havárií vody se muselo vypořádat sedm procent dotázaných a čtyři procenta lidí se zranila. Zatímco české muže častěji trápily jejich vozy, ženy byly častěji nemocné.

Regionální zajímavosti

Obyvatelé Prahy považují teploty kolem minus dvaceti stupňů Celsia za snesitelné. Respondenti v Moravskoslezském kraji považují za akceptovatelné teploty kolem nuly. Obyvatelé Olomouckého kraje nejvíce trápili nenastartování auta, dotazovaní z Pardubického kraje měli největší problémy kvůli zimě s včasným příjezdem do práce.


Náprsenka dokonale kopírující každou křivku. Zendaya ohromila na cenách kritiků | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama