reklama

Chystáte se v létě na dovolenou? Víme, kam se jezdí

Cestovní agentury ví, kam se nejvíc létá na dovolenou. Podívejte se, které destinace vévodí letním pobytům

Foto: wikipedia.org

Chystáte se na dovolenou? Podívejte se, které destinace jsou oblíbené. Cestovní agentury v této chvíli prodávají zvýhodněné letní dovolené a zájezdy s předstihem. Kam poletíte vy?

Mnoho lidí kupuje dovolené s předstihem, first minute. Jde o letní dovolené za zvýhodněnou cenu. Na českém tru je o tento typ zájezdu velký zájem. A kam se létá nejvíc? Do Turecka!

Řecko vystřídalo Egypt

V loňském roce zaznamenala cestovní agentura Invia.cz oblibu teplého Řecka. Je pravda, že dovolenou v roce 2011 ovlivnila i politická situace v arabských zemích. Zájezdy do Egypta klesli o 12 procent. Výběr destinací českých turistů loni směřoval do Španělska, Itálie a Chorvatsko.

Proč cestovnímu ruchu vévodí Turecko?

Už minulý rok prodej zájezdů do turecké destinace prudce vzrostl. Lidé mají zájem o zájezdy kvůli přijatelným cenám a vysoké kvalitě služeb. Mnoho hotelů se zaměřuje na all inclusive, které jsou mezi českými turisty stále vyhledávanější.

Kdy se nejvíc nakupuje letní dovolená?

Zájemci o nákup dovolené využívají velmi často nabídky first minute. Zájezdy si zařídí s předstihem a získají velkou slevu. Dokonce tento typ nákupu předčil tolik oblíbené last minute - dovolená na poslední chvíli.

Od nového roku cestovní kancelář Invia.cz zaznamenává stále větší nárůst prodaných zájezdů formou first minute. Nabídka cestovních kanceláří je opravdu veliká a dají se ušetři velké peníze, nebo je možné vzít dítě do určitého věku zdarma.

 

Lockdown je jediná šance. To, k čemu směřujeme, je smutné a tragické, říká Levínský | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama