reklama

Chystáte se sportovat? Kupte si správné boty!

Chcete zahodit nějaké kilogramy? Zkuste sportovat! Máme pro vás nabídku vhodné obuvi pro sport a cvičení

Foto: Profimedia.cz

Sport je ideální činnost pro spalování kalorií. Správné boty ovlivňují to, zda je sport pro nás příjemný nebo nás po deseti minutách nebaví. Vaše zdraví je důležité. Nešetřete na vhodné sportovní obuvi.

Správný sport a cvičení, pomohou formovat postavu a posilovat srdce. Každý sport nebo pohybová aktivita potřebuje jinou obuv. Jaro přímo svádí k běhání, procházkám nebo můžete vyzkoušet nordic walking.

Dlouhé procházky

Je třeba si pořídit takové boty, abychom ani po třiceti kilometrech necítili nerovnosti a kameny. Na dlouhé tratě postačí taková obuv, aby nás nikde netlačila a nohy nebolely. Stačí mít pořádnou podrážku z vibramu. Boty by měly chránit před mokrem, ale zároveň dýchat. Vybrat si můžete ze značek jako Merrel Radius, Head nebo Hanwag. Ceny se pohybují od 1500  do 5 tisíc korun.

Vysokohorská turistika

Pokud se vydáte na výšlapy do hor, je opravdu nutné, aby větral nejen hořejšek boty, ale hlavně chodidlo. Bota musí nohu doslova kopírovat a mít kvalitní utahovací tkaničky, aby se noha nehýbala a neměli jsme puchýře. Cena bot na vysokohorskou turistiku se pohubuje kolem 3 tisíc korun. Ideální volbou je vysoká obuv, na kterou se specializuje značka Hanwag.

Pokud se chystáte na kolo, je třeba správná obuv

I jízda na kole potřebuje nohy ve správných botách. Cena za cyklistickou obuv se pohybuje od 2 do čtyř tisíc korun. Lépe se jezdí v nášlapných pedálech a k tomu jsou potřeba boty. Jízda je bezpečnější a využijete svaly na nohou. Na tuto obuv  má patent firma Specialized, která je kompatibilní se všemi hlavními MTB pedály. Lehká bota z poddajné a prodyšné kůže s reflexními prvky na patě.

Boty na běh přírodou

Pokud běháte v lese, je třeba takové boty, abyste mohli na asfalt, ale také na neupravené stezky a cesty. Spodek musí mít pružnou membránu a na vrchní část je ideální hustá síťovina. Podrážka je v nejzatěžovanějších místech odpružená nebo jsou implantované vzduchové polštářky. Běžeckou obuv si vyberete u značek jako je Reebok, Adidas nebo Salomon. Ceny se nejčastěji zastaví na 3 tisících korunách.

Tenisovým mágem

Při tenisu je vhodná obuv taková, která při výpadu a dobíhání míčku nikdy nezklame. Adidas se přímo specializuje na tenisovou obuv. Tento typ boty má přesně to, co tenista potřebuje. Anatomicky tvarovaná vložka spolu s dynamickým odpružením v celé části obuvi zaručí ten správný servis. Péřová konstrukce bot Adidas adipower Barricade dodá výkon za slušnou cenu do 3 tisíc korun.

Sportování v horkém dni

Ať se vydáme na procházku nebo zkusíme nordic walking, horké dny jsou pro naše nohy doslova muka. V sandálech si snadno ukopneme prst. Dobrou volbou budou Kenn Willow Sandal. Pevné boty s průduchy, které zvládnou i drsnější terén. Cena tohoto modelu se pohybuje kolem 2 tisíc korun.

Boty na luxusní trávník

Golfové boty představují kategorii samu pro sebe. Moderní sportovní boty se vyznačují velkým konfortem. Boty jsou měkké, ohebné a zaručeně nepromokavé. Vybírat si můžeme ze značek jako Adidas, Legend, FootJoy nebo Callaway golf. Cena bot je kolem 2 tisíc korun. Noha je pevná ve švihu díky extrémně odolné podrážce s malými gumovými výběžky.

Halová obuv

Tento typ bot musí mít perfektní tlumení a prodyšnost. Podrážka je vyrobená z neklouzavého materiálu, který zaručuje perfektní přilnavost. V regálech najdete značky jako Adidas, HI-TEC  nebo Wilson za ceny od 800 do 3 tisíc korun.

Tancuj jako o život

Boty na zumbu nebo jiný druh spalovacího tancování musí být velmi měkké v podrážce a dovolit vám s chodidlem dělat doslova divy. V oblasti špičky by měl být vzduchový polštářek a pata na vyšším podpatku. Materiál tvoří lehká a prodyšná bavlna v kombinaci s elastenem. Cena takových bot je někde kolem 2 tisíc korun. Na internetu seženete značky jako Dance Fairy nebo Weala Dance.

 

 

 

 

 

 

Britové jsou u vytržení ze znovuobjevených záběrů královny. Stačilo jedno slůvko | Video: Martin Krepindl
reklama
reklama
reklama