reklama

Chodovská tvrz láká špičkové operní zpěváky

Kulturní památka Chodovksá tvrz uvede cyklus vážné hudby. Prvním vystoupením bude koncert sopranistky Kateřiny Kněžíkové

Oblíbené cykly komorních koncertů navštíví Chodovskou tvrz i v letošním roce. Cyklus vážné hudby s názvem Zpěváci na tvrzi bude zahájen koncertem sopranistky Kateřiny Kněžíkové.

V kulisách historické budovy se pravidelně představují české špičky. Pro návštěvníky je připravená speciální akce. Při koupi jednoho lístku, dostanou druhý zdarma.

Od ledna se v cyklu Zpěváci na tvrzi představí tři velké osobnosti českého operního zpěvu. Zahájení proběhne osmnáctého ledna. Diváci si v březnu budou moci užít hlas jednoho z nejvýznamnějších českých barytonistů Romana Janála. Vyvrcholením bude vystoupení bývalého sólisty a stálého hosta opery Národního divadla Jiřího Služenka.

Na letošní ročník vkročil také cyklus komorních vystoupení českých houslových virtuózů Housle na Tvrzi, který přivítá mimo jiné Martina Zbrožka, Jiřího Vodičku, Lukáše Kutu nebo Gabrielu Demeterovou.

Chodovská tvrz pravidelně zprostředkovává setkání se špičkami české vážné hudby a současným uměním. Návštěvníci si v rámci zakoupené vstupenky mohou prohlédnout galerii zaměřenou na současnou malbu. Více informací o rezervaci a zakoupení předplatného je na stránkách www.chodovskatvrz.cz.

Britové jsou u vytržení ze znovuobjevených záběrů královny. Stačilo jedno slůvko | Video: Martin Krepindl
reklama
reklama
reklama