reklama

Chléb a hry - římská tradice ožije v Trevíru

Prohlédnout galerii
Foto: Trier Tourismus

Tradiční festival Chléb a hry se letos koná v německém Trevíru v termínu 2.9. - 10.9. 2011. Svět starého Říma zaplaví celé město, k hlavním atrakcím patří představení v duchu gladiátorských zápasů v unikátním prostředí původního římského amfiteátru.

Trevírský amfiteátr, vybudovaný okolo roku 100 n. l., je situován mimo centrum města. Jeho tříúrovňové hlediště mohlo pojmout až 20 000 diváků, kteří se zde až do 4. století pravidelně scházeli k oblíbené kratochvíli - sledování krvavých gladiátorských zápasů. Tato dávná tradice každoročně ožívá na konci léta, kdy město pořádá světově unikátní festival nazvaný ‚Chléb a hry‘.

Dávná minulost ožije v Trevíru

I v rámci letošního ročníku se návštěvníci mohou těšit na směs zábavy a atletiky. Představení v amfiteátru věrně kopírují někdejší utkání podle nejnovějších historických důkazů a kromě boje s rozličnými zbraněmi zahrnují také box a řecko-římský zápas. Letos diváci uvidí nové představení s názvem “Herkules a královna Amazonek”. V rámci doprovodného programu v různých částech města kromě Římanů potkáte i Kelty, Germány, bojechtivé legionáře, řemeslníky a hudebníky. V rámci nasávání atmosféry můžete zavítat také do některé z taveren a ochutnat římské jídlo a pití.

Trevír – římské památky a dobré víno

Milovníci starořímských památek si zde přijdou na své. Tomuto nejstaršímu městu Německa se přezdívalo „Roma sekunda“ neboli druhý Řím. Trevír se může chlubit mnoha římskými architektonickými skvosty, z nichž hned několik je chráněno UNESCO. Za všechny lze uvést monumentální Černou bránu, přepychové Císařské lázně nebo dosud funkční Římský most.

Kromě fascinující architektury láká Trevír i na dobré víno. Vinice v okolní půvabné krajině lemují řeky Mosela, Sára, Ruwer a Sûre. Oblíbenými odrůdami jsou např. moselské rulandské modré nebo ryzlink. Díky tomu patří mezi populární trevírské kulturní akce i vinařské a gurmánské festivaly.

TIP: Nejbližším letištěm je Kolín nad Rýnem, kam z Prahy denně létá německá nízkonákladová letecká společnost Germanwings. Více informací na www.germanwings.com.

Více informací o Trevíru najdete na www.trier-info.de.

reklama
reklama
reklama