reklama

Chcete psa? 10 věcí, na které se musíte připravit

Mít psa je skvělé. Získáte věrného kamaráda, užijete si spoustu legrace, máte se vždy s kým pomazlit... Jenže to znamená také spoustu povinností a omezení.

Foto: Isifa/Thinkstock

Mít psa je skvělé. Získáte věrného kamaráda, užijete si spoustu legrace, máte se vždy s kým pomazlit... Jenže to znamená také spoustu povinností a omezení. Když máte psa, už si nemůžete dělat, co chcete. Pokud tedy přemýšlíte nad tím, že sobě nebo svým dětem pořídíte psa, rozhodně čtěte dál.

Následujících deset bodů jste pravděpodobně už někdy slyšeli, ale v souvislosti s pořizováním psa na ně velmi rádi zapomínáme. V lepším případě se pak doma hádáme, kdo ho půjde vyvenčit, v tom horším končí pes v útulku.

Takže teprve až poté, co budete připraveni na následujících deset věcí, je ten správný čas na pořízení psa.

1) Procházky se psem jsou fajn, ale každý den budete muset sbírat psí hovínka a odnášet je do popelnice. To už není tak roztomilé jako psí oči a hebký kožíšek, že? A vlastně ani taková procházka v sedm ráno, a když je venku mínus deset, zase tak úplně fajn není.

2) To malé sladké štěňátko je potřeba vychovat. Než se vám to podaří, počítejte s tím, že vám leccos rozkouše. To leccos může být vaše drahá kabelka, nebo oblíbené boty.

3) Než ho vychováte, a možná že i dlouho potom, se v klidu nenajíte. Zpočátku vám bude skákat rovnou do talíře, poté bude už jen panáčkovat u stolu, a čekat, co vám odpadne. Jídlo budete muset schovávat a také hlídat, že vaši spolustolovníci psovi něco tajně neházejí.

4) Počítejte s tím, že věta: "Musím domů vyvenčit psa" se stane jednou z vašich nejčastějších. Budete muset spěchat z práce, spěchat ze schůzky... Na druhou stranu je to skvělá výmluva, jak snadno ukončit nepovedené rande.

5) Cizí lidé na ulici vás asi moc často neoslovují. Jakmile si pořídíte psa, začnou. Někteří budou mluvit jen na psa, jiní ale začnou vyzvídat, jak se jmenuje, kolik mu je, odkud ho máte...

Čtěte také: Vesnice mě nenávidí. Pořídil jsem si bulteriéra

6) Utratíte spoustu peněz. Jistě už jste slyšela, kolik stojí péče veterináře. I za celkem běžnou prohlídku nebo za očkování mu budete muset nechat pár stovek, a co teprve tehdy, kdyby se psovi, nedejbože, opravdu něco stalo.

7) Psí chlupy budete mít všude. Oblečení ozdobené psími chlupy asi do módy jen tak nepřijde, takže budete muset mít na každém rohu odchlupovací váleček. U dveří z bytu, v autě, v práci...

8) Budete muset začít trochu plánovat. Na spoustu míst s vámi může jít (nebo jet) i pes, ale pokud chcete letět na dovolenou do Thajska, asi je lepší nechat ho doma. Tedy u někoho, kdo ho rád pohlídá, což je třeba zařídit alespoň pár dní, ideálně týdnů předem. Takže last-minute dovolené a bláznivé nápady, že zítra odletíte na druhý konec světa tím padají.

9) To samé platí o večírcích až do rána. I v té největší opilosti budete muset myslet na to, že váš čtyřnohý kamarád doma celkem netrpělivě čeká, až ho přijdete vyvenčit. A když nepřijdete, tak vám počůrá koberec. Sice nerad, ale co měl dělat.

10) Propadnete závislosti. Což je zcela pochopitelné, protože pes vám nikdy neudělá nic zlého, naopak vás bude zbožňovat za všech okolností. Zato vás možná někteří lidé začnou nenávidět, protože o tom zvířeti mluvíte častěji než o svém partnerovi, na Facebook dáváte jeho fotky častěji než vaše vlastní, a že jste se prostě stala regulérní psí mámou.

Zdroj: marieclaire.com

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

20 důvodů, proč v létě nejezdit na dovolenou

30 věcí, které byste měli udělat, než vám bude 30

5 dietních nápojů pro letní osvěžení, které vás okouzlí

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama