reklama

Charitativní výstava Lata Hrnek slavila úspěch

V prosinci proběhla charitativní prodejní výstava Lata Hrnek. Hrnek daroval i Václav Havel

Foto: Jaroslav Jiřička

Občanské sdružení Lata pořádalo v prosinci charitativní prodejní výstavu Lata Hrnek...hrnek, který pomáhá. Do prodeje darovali své hrnky české osobnosti, mezi kterými nechyběl hrnek od Václava Havla.

Výstava se pořádala v kavárně Friend Coffee House. Sdružení Lata se podařilo získat celkem třicet dva hrnků od známých lidí z oblasti politiky, divadla, hudby i sportu. Prodej vynesl deset tisíc korun. Tato částka poputuje na pomoc pražským ohroženým dětem.

"Chceme z výstavy udělat předvánoční tradici. Je nám však velmi líto, že pan Václav Havel, jenž svůj hrnek daroval mezi prvními, už mezi dárci nebude," řekla ředitelka sdružení Martina Hazuková. Pořadatelé doufají, že lidé jako Lucie Bílá, Karel Schwarzenberg, Dagmar Havlová, Tomáš Hanák, Viktor Preiss, Ondřej Trojan a všichni ostatní budou spolupracovat nadále v příštím roce.

Občanské sdružení Lata pomáhá dětem a mladým lidem, kteří nemají v životě tolik štěstí. Jde o lidi, kterým hrozí selhání a vyloučení ze společnosti. Sdružení se stará o děti z dětských domovů, z rozvrácených nebo neúplných rodin. Věnují se mládeži, která opouští ústavní výchovu a vstupuje do samostatného života, nebo děti a mládež vyloučené z vrstevnického kolektivu kvůli odlišnosti.

Pro ty, kteří chtějí pomáhat celý rok, jsou připravené DMS. Pokud pošlete na číslo 87 777 DMSku ve tvaru: DMS LATA, podpoříte sdružení částkou dvaceti sedmi korun (cena DMS je třicet korun).

Skrytý poklad naproti Národnímu divadlu. Interiér Akademie věd je impozantní | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama