reklama
 

Česká čtečka knížek Wooky? Ideální pod stromeček

Čtečka elektronický knih s úplnou českou lokalizací a příbuzností s tabletem? To je Wooky

Foto: Žena

Móda elektronického čtení knih je stále silnější. Spolu s tablety tak představuje ideální dárek pod stromeček, který udělá radost nadšencům do nových technologií. Číst papírovou knihu je přeci přežitek. Vedle zahraničních produktů typu Kindle nebo iPad by se však hodilo něco určeného pro český trh, aby se každý mohl spolehnout, že nebude problém si pořizovat české knihy plně kompatibilní s produktem. Česká čtečka Wooky to umožní.

Wooky spolupracuje s nakladatelstvím Euromedia

Společnost Wooky, která se zabývá na území České republiky a Slovenska distribucí elektronických knih, přichází před letošními Vánoci se dvěma produkty. Dosud provozovala hlavně programové vybavení, přes které se daly české knížky stahovat do přístrojů typu iPhone a iPad od Apple, ale i na osobní počítač. S Wooky spolupracuje jak nakladatelství Euromedia, tak síť knihkupectví Neoluxor. Ve svém sortimentu má na tisíc titulů k dispozici zdarma, další jsou za poplatek ke stažení.

V nabídce dva přístroje

Wooky Tablet Reader je vybaven operačním systémem Android, který používá řada chytrých telefonů nebo tabletů. Bohužel se jedná o starší verzi Android 2.1. Barvený displej s úhlopříčkou sedm palců (cca 18 cm) je plně dotykový, takže nejsou potřeba klasická analogová tlačítka. S pomocí aplikace od Wooky získá majitel přístup ke knižní databázi, ale díky internetovému připojení je možné surfovat po webu, kontrolovat e-maily, přehrávat videa a navštěvovat sociální sítě typu Facebook. Cena je u tohoto jednoduššího modelu solidních dva a půl tisíce korun. Druhou variantu představuje Wooky Tablet 2.0 s cenou čtyři tisíce korun, který má větší obrazovku, větší úložnou paměť, přední fotoaparát a novější verzi Androidu.

Kdo nezaváhá a čtečku Wooky si zakoupí ještě do konce roku, nejenže si bude moci odškrtnout položku na seznamu vánočních dárků, ale první placenou knihu získá zcela zdarma a k tomu ještě získá výhodné předplatné některého z časopisů na pár měsíců.

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama