reklama

Centrum Arkády vystavuje práce žen z Namíbie

Arkády Pankrác Praha hostí prodejní výstavu výrobků dětí a žen z Namibie

Pletení copánků. Malé slečny chtějí vypadat hezky všude na světě...i v Súdánu.
Pletení copánků. Malé slečny chtějí vypadat hezky všude na světě...i v Súdánu. | Foto: Reuters

V prostorách obchodního domu Arkády Pankrác Praha je možné od 2. do 14.listopadu vidět a koupit unikátní výrobky dětí a žen z Namibie. Prodejní výstava probíhá ve spolupráci s organizací Člověk v tísni, která podporuje projekty v Namibii již od roku 2004, zaměřené především na hladomor a chudobu.

Ženy v Namibii, které jsou vyvrženy ze společnosti, musí výrobou a prodejem hraček, kabelek či šperků uživit sebe a své děti. „Tyto ženy jsou v opravdu krutých podmínkách, okolní společnost je zavrhla a více již je mezi sebe nevpustí. Děti těchto žen jsou životně závislé na této činnosti. Za několik málo prodaných kusů mohou jíst, pít pitnou vodu a v podstatě přežít drsné africké podmínky," říká jedna z organizátorek prodejní výstavy.

Člověk v tísni v rámci svého projektu Chráněná dílna pomáhá i těmto ženám, mnohdy HIV pozitivním, aby mohly pracovat v bezpečném prostředí a vydělat tak na živobytí své rodiny.

V Namibii žije více než třetina obyvatel pod hranicí chudoby. Koupí některého z drobných předmětů na prodejní výstavě lze pomoci alespoň někomu z nich.

Dítě roku 68 a brutalistní klenot. Mohutnost InterContinentalu zjemňuje nádvoří | Video: TV Architect
reklama
reklama
reklama