reklama

Buďte součástí Nejdelší fronty na záchod! Víme víc!

Chcete být součástí neobvyklého projektu? Stoupněte si do Nejdelší fronty na záchod a pokuste se o nový rekord! Pomůžete těm, kteří to nejvíc potřebují!

Foto: Profimedia.cz

Máte bláznivé nápady a neradi se nudíte? Přijďte podpořit program UNICEF a stoupněte si do Nejdelší fronty na záchod. Uvidíme, zda budete součástí nového rekordu.

Symbolická fronta má upozornit na obrovský problém současného světa. Nedostatek čisté vody a sanitace je příčinou úmrtí nejmenších dětí. Dorazte a stoupněte si do řady za krásnou dřevěnou kadibudku a pomůžete dobré věci.

Naložte s námi kadibudku

Už 20. března v 11:00 se před Domem OSN uskuteční nakládání symbolické kadibudky pro Nejdelší frontu na záchod. Dřevěný záchod naloží patronka projektu Jana Adamcová s pomocí svého manžel Jiřího Adamce a herce Pavla Soukupa a Igora Beneše.

Projekt Nejdelší fronta na záchod

Letos se koná 3. ročník akce Nejdelší fronta na záchod. Projekt se uskuteční při příležitosti Světového dne vody pod záštitou UNICEF.  Smyslem je upozornit na problémy způsobené nedostatkem pitné vody a hygienického zázemí ve světě. 884 milionů lidí nemá přístup ke zdrojům pitné vody, další 2,5 milionů lidí nemají možnost použít toaletu a dva miliony dětí umírají každý rok na nemoci způsobené závadnou vodou a nedostatečnou hygienou.

Stoupněte si do fronty a pokuste se o rekord

Každý, kdo se postaví za dřevěnou kadibudku se srdíčkem, bude započtený do pokusu o vytvoření nového českého rekordu. V loňském roce za dřevěným záchodem stálo 111 lidí. Můžete podpořit projekt tím, že vhodíte dobrovolný příspěvek do symbolické kadibudky. Podpoříte tak UNICEF, který zajišťuje dětem a jejich rodinám přístup k pitné vodě, hygieně a sanitaci.

I slavné tváře potřebují na toaletu

Patronem celé akce je kromě moderátorky Jany Adamcové zpěvačka Olga Lounová nebo spisovatel Michal Viewegh. Svou pomoc přislíbily i osobnosti jako je Linda Rybová, Kamila Špráchalová, Petra Horváthová, Carmen Mayerová nebo moderátor Martin Severa. Během akce se bude promítat poselství zpěváka Lennyho Kravitze, jenž je mezinárodní tváří kampaně.

Pomoc potřebuje každý

Pokud se budete chtít akce zúčastnit osobně, vydejte se 22. března na náměstí Republiky v Praze. Stoupněte si do fronty, pokuste se o rekord a vhoďte do kadibudky peníze, které pomohou mnoha lidem. V případě, že chcete pomoci, ale do Prahy se nedostanete, můžete poslat dárcovskou SMS ve tvaru: DMS UNICEF na číslo 87777. Na program "Pitná voda a hygiena" tak odešlete 30 korun, kdy UNICEF obdrží 27 korun). Pomozte těm, kteří to potřebují. 

 

 

Kontra: Neumíme sdílet veřejný prostor. Řidiči často netuší, jak nebezpečná je to hra | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama