reklama

Brrrr... Chladnější už to být nemůže. Lidé se chlubí nejmrazivějšími fotkami

Na konci prosince americký novinář sdílel svou snídani, která ve více než čtyřicetistupňovém mraze dostala zcela jiný ráz. Jeho fotografie vajíčka a ztvrdlých nudlí odstartovala aktuální výzvu, při které lidé z mrazivých oblastí zachycují své zkušenosti z aktuální zimy.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Americký novinář Alec Luhn, který žije v Rusku, na konci prosince sdílel fotografii ztuhlých nudlí a rozklepnutého vajíčka. "Snídaně v Novosibirsku," okomentoval svůj příspěvek na Twitteru s tím, že v době zachycení teploměr ukazoval minus čtyřicet stupňů Celsia. Tím tak odstartoval zejména na jihozápadě Sibiře lavinu reakcí od ostatních lidí, žijících v této oblasti. 

Vtípek, který nyní koluje po Rusku i celém světě, ale není ojedinělý. Poprvé ho sdílel francouzsko-italský vědecký tým, když roce 2018 dělal svůj průzkum na Antarktidě. Vědci tehdy sdíleli fotografii těstovin v minus 60 stupních Celsia. 

Podívejte se na fotografie lidí, kteří zachytili letošní zimu v nejmrazivější obydlené oblasti na světě. 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama