reklama

British Airways létá pětkrát denně Lodnýn - Praha

Vedle rozšířených linek přichází British Airways s pravidelným létáním pětkrát denně mezi Londýnem a Prahou

Foto: British Airways

Poptávka cestujících po letech do Londýna přiměla společnost British Airways navýšit kapacity na letišti Praha Ruzyně a otevřít pátou linku mezi Prahou a londýnským letištěm Heathrow.

Nového zpátečního letu mohou zájemci využívat už od devátého ledna. Podle zimního letového řádu bude z Londýna každý den odlétat spoj pět minut po šesté hodině večer. Zpět z Prahy do Londýna se zájemci dostanou v půl desáté. Díky tomu se otevře nabídka navazujících dálkových letů British Airsways a jejich blízkých partnerů - Iberie, Americal Airlines nebo Qantas.

Díky spolupráci s Americal Airlines dostane navíc cestující z Prahy na výběr mnohem více kombinací navazujících letů do destinací v Severní Americe. Mezi Londýnem a New Yorkem je k dispozici čtrnáct letů denně. "Neustále se zvyšující počet cestujících na našich čtyřech denních spojích z Prahy na Hearthrow nás přesvědčil o tom, že je na českém trhu místo na další, pátou frekvenci," říká Anna Ingham-Grant, Commercial Manager British Airways pro střední a východní Evropu.

Společnost investuje do produktů a servisu cestujícím pět miliard liber. Peníze půjdou do nových technologií, vybavení letadel a cateringu. Kabina ekonomické třídy Worlds Traveller na dálkových letech projde kompletní rekonstrukcí. Pro cestující budou instalovaná nová a pohodlnější sedadla a systém zábavy.

Nová ekonomická třída bude součástí velké dodávky Airbusů A380 a Boeingů B787, kterou společnost očekává v roce 2013. Pracuje se na možnosti zavedení iPadů na palubě pro větší komfort cestujících a přehled posádky. Při dálkových letech se budou podávat tříchodová hlavní menu a večeře nebo snídaně. Ke každému jídlu budou automaticky nahřívané vlhčené ubrousky.

 

Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama