reklama

Botanická zahrada v Troji chystá Halloween

Botanická zahrada Praha Troja se chystá 31. října oslavit Halloween

Foto: Dekor

Botanická zahrada Praha Trója se rozhodla oslavit svátek Halloween. Akce se koná 31. října na stráni venkovní expozice od tří hodin do osmi. Pro návštěvníky je připravený pestrý program, při kterém organizátoři nezapomenou ani na dlabání dýní.

Zahrada chystá na Dušičky setkání příšer a příšerek všech ras, pohlaví a věku. Děti si užijí malování na obličej, kdy se mohou stát jedním ze strašidel celého průvodu. Na místě bude možné koupit dýni a vlastnoručně si ji vydlabat. Na celé odpoledne a podvečer jsou připravené soutěže pro nejmenší, ale i dospělé. Pokud návštěvníci dostanou velký hlad, bude rozdělaný oheň, který určitě přiláká i k opékání uzenin.

Na šestou hodinu je pak naplánovaný průvod s rozsvícenými dýněmi po areálu Botanické zahrady. Určitě je třeba si přinést nějakou masku, starší triko na práci a nějaké náčiní, které bude potřebné při práci s dýní

Lidé věřili, že v noci z 31. října na 1. listopadu se domů vracejí duše zemřelých a chtějí pomoci přejít onu hranici do Země Mrtvých. Aby viděli na cestu, lidé jim svítili svítilnami z vydlabaných řep. Dnes se místo řepy dlabou dýně. Lidé se stále bojí zlých duchu, proto každoročně v Botanické zahradě Halloween oslavují. Svátek, kdy je hranice mezi světem živých a královstvím neživých nejtěsnější. Kdo věří, může zažít magickou noc a ten kdo ne, se alespoň dobře pobaví.  

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama