reklama
 

Blogerka znechucená sociálními sítěmi? Ne, je to podvod

Dojemný příběh znechucené mladé blogerky je tak trochu podvod. Z internetu totiž rozhodně neodchází.

Foto: Essena O'neill

V posledních dnech médii proběhl dojemný příběh devatenáctileté blogerky, která se rozhodla světu odhalit pravdu o sociálních sítích a tvrdila, že jsou jedna velká lež. To se teď potvrzuje, i když trochu jinak, než jak to Essena O'neill ve svých dojemných videích myslela. Celá tahle story je totiž prý jeden velký hoax.

Už od pondělí se příběh, videa i fotky šířily světem. Nejprve je postupně přebírala světová média, včera se dostaly i do českých, o sociálních sítích ani nemluvě. Tam paradoxně měla Essena se svým výstupem největší ohlas.

Loučení v slzách

Ve videích plných slz a upřímných přiznání mluvila o tom, že sociální sítě v čele s Instagramem jsou lež, že všechny ty spokojené fotky mají úplně jiný příběh, než jaký na první pohled nabízejí. Těm, kdo to snad ještě nevěděli, dramaticky líčila, že sociální sítě nejsou skutečný život.

Svůj účet na Instagramu, kde se jí během tří let podařilo nasbírat více než půl milionu fanoušků, přejmenovala na Social Media Is Not Real Life, spoustu fotek smazala a u jiných změnila popisky.

Mohli jste se tak dovědět, že zrovna tyhle šaty vyfotila jen proto, že za fotku dostala 400 dolarů, že momentky na pláži vznikaly zhruba na sto pokusů, dokud její břicho nevypadalo náležitě ploché, a že ten den pro jistotu moc nejedla, aby si fotky nezkazila. Jindy se neváhala obléknout do běžeckého oblečení, ale přitom běhat nešla, protože ten den pršelo.

To přitom není nic nového a ve skutečnosti takhle působí drtivá většina blogerek, včetně těch, které působí jen na Instagramu. A velmi často se tím, že je to vlastně jejich práce, která jim vydělává velmi slušné peníze, vůbec netají. Jejich fanynky přitom také většinou vědí, že krásné oblečení dostávají zadarmo, a že často neplatí ani své skvělé výlety a podobně. Většinou to ale pro čtenářky není důvod k tomu, aby se fotografiemi blogerek přestaly inspirovat a dále je nesledovaly.

Ovšem Essena O'neill si teď uvědomila, že na štíhlé mladé holce, která si hlídá kalorie a kvůli dokonalé image na Instagramu zběsile cvičí, a která stylizuje své fotky, aby vyhověla svým "sponozorům" i fanouškům, není nic, kvůli čemu by ji někdo měl následovat. Hodlá s tím skoncovat a žít upřímnější život.

Čtěte také: Může za rozchod mobil a Facebook? Rozhodně ho usnadňují

Celý tenhle příběh vzbudil ještě více pozornosti, než původní její účet, blogerka však i přesto ve videích avizovala, že se vykašle na svůj blog a zmizí z Instagramu i YouTube. Dnes už skutečně její účty nefungují.

Britský deník Independent teď však přišel s informací, že jde o pouhý hoax. Tvrdí to Esseniny kamarádky, které rovněž působí například na YouTube. "Jak ji znám, za celý ten poprask může spíš fakt, že se rozešla s přítelem. A z toho teď obviňuje sociální média," řekly deníku YouTuberky Nina a Randa a obvinily Essenu i z dalších lží, které prý vypouští v afektu v důsledku rozchodu.

Nikam neodchází

Ať už to nicméně bylo jakkoli, Essena tvrdí, že svoji znásobenou slávu teď bude využívat pozitivně. Chystá se vzdělávat mladé dívky, dělat osvětu v ochraně životního prostředí, mluvit o veganství. Dá se tedy předpokládat, že se na internet a sociální média skutečně brzy zase vrátí.

A vydělávat si jimi rovněž hodlá dál, i když trochu jiným způsobem. Na jejím webu totiž teď visí zpráva, kde mladá Australanka prosí o finanční pomoc, která bude věnovaná "opravdu důležitým věcem". Obsah na jejím webu teď tedy pravděpodobně bude placený, aby Essena dodržela svůj slib, že žádné její příspěvky už nebudou sponzorované. 

Kdo by tomu ale věřil, když teď víme, že jsou sociální sítě jedna velká lež, že?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Daniel Craig: Od Jamese Bonda se nechci učit nic

Rodina mi nevěřila. I s učnákem jsem svým pánem

5 strašných tajemství, která vám v hotelu neřeknou

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama