reklama
 

BLOG Život podle Karol: Vyrobte si podzimní lucerničku

Přináším tip na krásnou podzimní lucerničku, kterou si můžete s dětmi vyrobit nejen na svatomartinskou akci nebo lampionové průvody, ale je také skvělá jako domácí či zahradní dekorace. I když na ní listí později uschne, tak jako dekorace vydrží ještě dlouho.

Foto: Karol Tišerová
Život podle Karol

Život podle Karol

Karol Tišerová je zakladatelkou blogu Život podle Karol (http://zivotpodlekarol.blogspot.cz/), který se stal velkou inspirací nejen pro maminky na mateřské dovolené. Karol je aktivní člověk, který se snadno pro něco nadchne a o své radosti a nadšení se vždy dělí s ostatními. Stejně jako psaní ji baví doporučovat různé hračky, hry, knihy ale také kuchyňské pomůcky, aktuální slevy nebo radit v různých tématech, která se týkají nejen dětí ale také třeba vaření, pečení a zdravé stravy.

CO BUDETE POTŘEBOVAT

  • Sklenici (velikost dle libosti)
  • Tavnou pistoli
  • Nasbírané listí
  • Barevný drátek
  • Svíčku

POSTUP

Připravíme si tavnou pistoli a list po listu lepíme na sklenici. Nelepte je až po okraj a nelepte je ani moc přes sebe, aby jimi světlo svíčky hezky prosvítalo.

Dle velikosti sklenice si zvolte i velikost svíčky. Pokud chcete použít čajovou a máte větší sklenici, můžete ji něčím vysypat (červenou čočkou, hlínou, korálky apod.), tím se svíčka zvedne. Já použila svíčku o velikosti zhruba 5 cm a sklenici jsme použili asi od tatarky (schovávám všechny možné sklenice už bez etiket, tak si nejsem přesně jistá).

Pokud nemáte tavnou pistoli, je druhá možnost za použití lepidla Herkules, kdy je ale potřeba listy nejdříve vylisovat. Jakmile jsou listy vylisované, tak natřít sklenici, poskládat listy a opět přetřít lepidlem. Tato verze ale mnohem déle schne.

No a pak už jen připevníte drátek (nebo provázek) tak, aby se Vám pohodlně držela. Délku poutka zkoušejte průběžně i s rozpálenou svící, aby Vás nepálila, ale jen zlehka příjemně hřála.

Deset odstrašujících plastických obličejů. Přibyla i Nicole Kidmanová | Video: Aktuálně.cz

Mohlo by vás zajímat

reklama
reklama
reklama