reklama

BLOG Ze života ženy: 5 tipů na Vánoce bez stresu

Vánoce. Bereme si volno v práci, a tak místo posedávání po večerech v práci bychom konečně měli mít čas přečíst si knihu, otevřít si s partnerem (nebo klidně sami) lahodné červené víno pokojové teploty, zabalit se do deky a přitopit si, a pokud máme děti, po Vánocích je přenechat na dvě noci jejich prarodičům, aby si je užili (a my měli volno). To je taková ta pěkná představa Vánoc, která nám každoročně jaksi nevychází. Jak z takové fantazie udělat realitu?

Foto: Lenka Wernerová
Lenka Wernerová

Lenka Wernerová

Zakladatelka módního a lifestylového blogu Ze Života Ženy (www.zezivotazeny.cz), který začala psát na mateřské. Své příspěvky též zveřejňuje na svém instagramovém účtu. Svými módními outfity, kosmetickými tipy a pozitivním přístupem k životu se snaží inspirovat maminky a všechny ženy,  které v rodinném a pracovním shonu chtějí myslet také samy na sebe. Je milovnicí Coco Chanel a jejího nesmrtelného klasického stylu. Objevujte s ní nadčasové kombinace a kouzlo každého dne, který, jak říká, stojí za to prožít s úsměvem a stylem.

  1. Začněte s Vánoci dříve

Každý rok se vysmíváme předčasným Vánocům v supermarketech, které začínají pomalu už v říjnu, ale jsme to my, kdo se dostává do stresu tím, že týden před Vánoci ještě nemá nic nachystaného. Místo toho, abychom si letos ťukali na čelo a vánoční potřeby v obchodech obcházeli s kopřivkou, využijme situace a začněme s nimi co nejdříve. Udělejte si seznam, co na letošní Vánoce chcete pořídit, jaké cukroví budete péct, kupte balicí papír, chybějící rozbité ozdoby a začněte s Vánoci brzy, i když si vaše rodina bude myslet, že jste se asi zbláznila. Do vánočního stresu se dostáváme kvůli časovému presu, který se ale dá díky včasnému plánování lehce zvládnout. Domluvte se s vašimi či partnerovými rodiči, zda si po Vánocích nevezmou na dvě noci vaše děti, a dopředu si s partnerem naplánujte nějaký pěkný program, u kterého si po celém roce zaslouženě odpočinete. Vánoce najednou dostanou zcela jiný rozměr.

  1. Zapomeňte na velký úklid

Už je to snad taková tradice, že k Vánocům patří velký úklid. Ale co kdybychom nechali velký úklid na dobu, kdy nemusíme dělat nic jiného, a o Vánocích se věnovali sobě, rodině a příjemným věcem? O tom přece mají Vánoce být. Možná je na čase naplánovat si sérii menších úklidů během podzimu nebo si na jeden velký pozvat nějakou firmu, zatímco vy strávíte den s rodinou na výletě po vánočních trzích (třeba v Drážďanech).

  1. Upečte toho méně

Jestli vás pečení deseti druhů cukroví baví a naplňuje, pak tento odstavec přeskočte. Jestliže ne, udělejte si průzkum, komu co chutná nejvíc, a podle toho upečte maximálně tři. Zaprvé tím nezabijete dva dny v kuchyni, zadruhé nebudete mít výčitky z přibraných kil a zatřetí nebudete všechny v únoru honit, aby to konečně dojedli.

  1. Užijte si vánoční dekoraci po celý měsíc

Kdo z vás nemá rád krásné vánoční dekorace? Jenže proč je nechávat na poslední chvíli, kdy už nic nestíháte a máte všeho (a Vánoc nejvíc) tak akorát po krk? Nachystejte si letos dekoraci už na konci listopadu a sajte vánoční atmosféru každý den dostatečně na to, abyste si ji užili.

  1. Odjeďte pryč i s celou rodinou

Pokud vás nic z toho nebaví, tak se prostě sbalte a odjeďte. Nemusí to být do teplých krajin, stačí si najít pěknou chatu u nás v Čechách. Pozvěte rodinu, domluvte se, kdo co přinese, a užijte si Vánoce bez stresu ve městě. Většina chat nabízí (podle mých zkušeností) rovnou i ozdobený vánoční stromeček, a tak o další "úkol" méně pro vás. Místo honění se, co ještě udělat, si můžete užít procházky přírodou a čas strávený se svými nejbližšími.

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama