reklama
 

Blíží se festival španělského filmu

Návštěvníci, kteří od 14. do 19. února 2012 zavítají do pražského Kina Světozor nebo od 20. do 26. února do brněnského Kina Art, se mohou těšit na výběr nejlepších španělských filmů natočených v posledních dvou letech

Španělský film Intruders s Clivem Owenem
Španělský film Intruders s Clivem Owenem | Foto: La Pelicula

Blíží se sedmý ročník Festivalu španělské filmu La Película. Příznivci španělské kinematografie budou mít díky festivalu La Película příležitost vidět většinu snímků vůbec poprvé. K nejvýznamnějším dosud potvrzeným titulům patří zahajovací projekce Vetřelců (Intruders). Španělský režisér Juan Carlos Fresnadillo tento horor natočil v hollywoodském stylu s hvězdami Clivem Owenem nebo Danielem Brühlem. České publikum tento snímek slavnostně uvedený na festivalech v Torontu a San Sebastianu uvidí dříve než například návštěvníci kin ve Spojených státech.

Návštěvníci, kteří od 14. do 19. února 2012 zavítají do pražského kina Světozor nebo od 20. do 26. února do brněnského kina Art, se mohou těšit na výběr nejlepších španělských filmů natočených v posledních dvou letech. Každoroční programový pilíř však během dalšího ročníku doplní čtveřice cenných snímků venezuelské provenience a zejména celosvětově vyhledávaná kolekce španělského neorealismu s opusy, které vznikly mezi léty 1951 až 1961. Na jejich výběru se podílel například Antonio Banderas, pro nějž jsou tyto snímky "klenoty španělského filmu 50. a 60. let vytvářející věrný obraz nejtěžšího období frankistické diktatury".

Vstupenky budou v prodeji v pokladnách a na webu kina Světozor a Art od začátku února. Kompletní program bude v průběhu ledna zveřejněn na www.lapelicula.cz.

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama