reklama

Běžci navrací úsměv ohroženým dětem

Nadace Naše dítě již 21 let pomáhá dětem týraným, zneužívaným a handicapovaným. Ve spolupráci s Jeden měsíc běžce vyhlásila Letní výzvu pro srdcaře.

Foto: Thinkstock

Svobodný pohyb a možnost pročistit si hlavu od všedních i nevšedních starostí zmiňují všichni ti, kteří pravidelně nazouvají běžecké boty. Obvykle běhají pro sebe, nyní se rozhodli během pomoci dětem, které běhat nemohou.

Nadace Naše dítě již 21 let pomáhá dětem týraným, zneužívaným a handicapovaným. Ve spolupráci s Jeden měsíc běžce vyhlásila Letní výzvu pro srdcaře, jejímž smyslem je naběhat co nejvíce kilometrů ve prospěch ohrožených dětí.

Běh pro druhé

Každý kilometr bude mít nový smysl, když se běží s pocitem pomoci. Účastník si na začátku výzvy zvolí při registraci částku, kterou věnuje za uběhnutý kilometr na transparentní účet Nadace Naše dítě na konci léta.

Každý účastník své velké srdce prokáže už jen tím, že se do výzvy zapojí a na jejím konci získá účastník certifikát běžce srdcaře. Finanční prostředky vybrané z výzvy půjdou na pomoc konkrétním dětem, které bojují s handicapem anebo neměly v životě příliš štěstí.

Nedělní závodní odpoledne

Aby dobročinná výzva měla správné zakončení, Nadace Naše dítě společně s OCRA CZ (Česká asociace extrémních závodů) uskuteční menší překážkový závod pro děti a tradiční běh pro dospělé. Výzva totiž sebou nese i osvětový charakter. V dnešní uspěchané a technologicky nabyté společnosti se zapomíná trávit aktivní a smysluplný čas s dětmi.

Během závodního odpoledne, které se bude konat 13. září v Praze, budou mít děti možnost vyzkoušet si závod, při němž budou muset zdolat několik překážek. Dospělí se budou moci postavit na start běžeckého závodu, jehož výtěžek půjde na pomoc konkrétním ohroženým dětem. Odpoledne doprovodí i další aktivity pro děti i dospělé.

Letní výzvu na podporu ohroženým dětem doprovází i fotografie s hashtagy #srdcar, #believeinchildren a #behprodeti. Z fotografií bude poté vytvořena kniha, do níž budou moci lidé na zářijovém závodě připsat vzkaz nebo své poselství pro ohrožené děti.

21 let pomoci

Nadace Naše dítě již 21 let pomáhá týraným, zneužívaným, handicapovaným a jinak ohroženým dětem. Nadace se v čele se zakladatelkou Ing. Zuzanou Baudyšovou zasloužila o vznik první celostátní bezplatné nonstop Linky bezpečí a má za sebou řadu osvětových projektů v oblasti ochrany dětí.

Cílem nadace je přímá pomoc rodinám v krizi, především rodinám v sociální nouzi a matkám samoživitelkám, prostřednictvím individuálních žádostí, poskytování bezplatné právní pomoci pro dotazy týkající se dětí na Lince právní pomoci, osvětová činnost upozorňující na problematiku týraných, zneužívaných a handicapovaných dětí a apel na prosazování legislativních změn v oblasti ochrany dětí v České republice.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Už vám bylo 30? Věci, které byste v tomto věku měli umět

Zvládli byste poskytnout první pomoc? Vyzkoušejte test!

7 věcí, které můžete udělat ihned, abyste byli úspěšní


Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama