reklama

Barvy v interiéru podle feng šuej: S černou opatrně, bílá je univerzální, zelená léčí

Barvy nás ovlivňují možná víc, než jsme ochotni si připustit. Mají svou energii, kterou na své okolí působí, a fungují trochu jako specifický akumulátor. Zvolíme-li tu správnou barvu, může nám dobře posloužit. Totéž ale platí i naopak. Jak se na barvy dívá tradiční učení feng šuej? Pokud vás zajímá odpověď, pokračujte ve čtení.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Feng šuej je tradiční čínské učení vycházející z principů přirozeného proudění energie v prostoru a jejího působení na okolí a člověka. Zjednodušeně lze prohlásit, že feng šuej je prostá interakce mezi lidmi a jejich prostředím.

Termín je složený ze dvou samostatných slov. Feng znamená vítr (přeneseně vzduch) a šuej voda. Vítr (vzduch) a voda jsou dva přirozené elementy, které proudí a pohybují se všude na Zemi. A jsou také zcela zásadní pro přežití.

Energetické principy učení byly využívány třeba u předpovídání počasí,  určování nejvhodnější doby pro setí nebo volbu nejpříhodnějšího místa pro stavění sídla. 

Jak se feng šuej dívá na barvy, resp. barvy v interiéru? Přečtěte si v naší grafice.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama