reklama

Jak vyfotit hezké portréty doma? Ideální je světlo pronikající oknem, radí fotografka

I v době, kdy člověk musí zůstat doma, může pořídit krásné fotky. Stačí k tomu docela málo, jak ukazuje známá fotografka Alžběta Jungrová. A zároveň radí, jak vyfotit zajímavé portréty jen s pomocí denního světla, pronikajícího do bytu přes okenní tabule.

Alžběta Jungrová: jak vyfotit hezké portréty portréty doma a v přirozeném světle Prohlédnout grafiku
Alžběta Jungrová: jak vyfotit hezké portréty portréty doma a v přirozeném světle | Foto: Alžběta Jungrová

Je jedno, z jaké části světa pocházejí, zda jsou profesionální fotografové či nadšení amatéři. Spousta lidí po celém světě teď kvůli pandemii musí trávit mnoho času doma. Snaží si ho zpříjemnit nejrůznějšími způsoby. A jedním z nich je i výzva #CreateYourLight, ve které sdílejí na sociálních sítích své fotografie a inspirují jimi i ostatní.

Téma se výzvy, se kterou přišla firma Nikon, se postupně mění, a to každé dva týdny. Hned po vyhlášení jím bylo fotografování v denním světle, pronikajícím skrze okna. Jak na to, radí vynikající česká fotografka a ambasadorka Nikonu Alžběta Jungrová. Ona sama přirozené světlo při své práci využívá. 

Kvůli koronavirové situaci se letos rozhodla upravit svůj byt na na ateliér. "Jako první jsem si koupila kouřostroj, ráda ho využívám na focení pro podpoření světla a navození atmosféry, pak pár lampiček a nakonec jsem si půjčila i disko světlo od kamaráda. Po bytě jsem posbírala zrcadla, využila skel ve dveřích, vytáhala staré záclony ze skříně a využila žaluzii k regulování světla. Dost provizorní, ale hodně jsme se u toho s mou modelkou Terezou alias Miss Cool Cat zasmály," říká fotografka, která nedávno představila volnou tvorbu na své nejnovější výstavě Exit. 

Její rady, jak fotit doma portréty, najdete v galerii v úvodu článku.

reklama
reklama