reklama

Aktuální sněhové podmínky: Všechny střediska v provozu

V posledních dnech je k nám příroda štědrá. Napadl čerstvý sních a na horách se bude o víkendu lyžovat všude

Foto: Thinkstock

Podmínky na horách jsou ideální. Lyžařská střediska jsou všechna v provozu a sníh je zcela ideální. V rámci zimních sportů si můžeme užít čerstvý prašan. Předpověď počasí na víkend je pro lyžaře zatím přívětivá. Bude sněžit, ale teploty se budou šplhat nahoru.

Jeseníky jsou stále na špičce žebříčku, co se týče sněhové nadílky. Na Pradědu je přes dva metry prašanu. Stejně tak se ideálně lyžuje na Červenohorském sedle, Ostružné a Petříkově. Pod metr sněhu hlásí Horní Václavov, Kouty nad Desnou, Přemyslov a Ramzová.

 

Šumava jako jediná z hor má sníh vlhký. Nad metr si ho lyžaři užijí pouze v Hochfichtu a na Špičáku. Ostatní skiareály Horní Vltavice, Kvilda, Nové Hutě, Zadov a Železná Ruda mají od padesáti do sedmdesáti centimetrů.

 

Lyžařská střediska Klínovec a Boží dar lákají do Krušných hor na metrovou prachovou pokrývku s teplotami vzduchu kolem nuly. Skiareál Český Jiřetín má pouze dvacet pět centimetrů, ale zmrzlého sněhu. Na Bublavě a Klínovci (jih) se jezdí na půl metru prašanu.

Krkonoše jsou na tom s aktuálními sněhovými podmínkami velmi dobře. Nejmíň sněhu je ve Vysoké nad Jizerou, ve středisku Prkenný Důl a v Jablonci nad Jizerou. Nejvíce lidí bude ve Špindlerově mlýně, Harrachově a Černé hoře, protože díky čerstvě nasněžené peřině dosahuje výška sněhu na sjezdovkách více jak jeden metr.

V Beskydách se lyžuje nejen na mokrém sněhu, ale i na technickém, který hlásí Mosty u Jablunkova. Nejlepší podmínky jsou na Pustevnách kolem sedmdesáti pěti centimetrů čerstvého prašanu. Nejvíc nasněžilo v Razule, ale díky vyšším teplotám se jezdí na mokrém sněhu.

V Kralickém Sněžníku ve středisku Dolní Morava čeká na lyžaře devadesát pět centimetrů prašanu. Vysočina má v provozu dva skiareály Nové Město na Morave a Olešnici. Sjezdovky jsou technicky zasněžované kolem padesáti centimetrů. Jediným střediskem, které je mimo provoz je Trnava.

Dvořák může vést ČT jen pár měsíců. Policie byla psychologické divadlo, říká Rožánek | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama