reklama

9 způsobů, jak se zabavit, když prší

Zdá se, že počasí se definitivně zbláznilo, a tak je na čase se s tím smířit a využít déšť a zimu ve svůj prospěch. I v těchto dnech se totiž můžete skvěle zabavit, nebo udělat něco pro sebe. Přinášíme pár tipů...

Foto: Isifa

Zdá se, že počasí se definitivně zbláznilo, a tak je na čase se s tím smířit a využít déšť a zimu ve svůj prospěch. I v těchto dnech se totiž můžete skvěle zabavit, nebo udělat něco pro sebe. Přinášíme pár tipů...

Ošklivé počasí je jako stvořené ke všem činnostem, které už dlouho odkládáte. Berte jej jako čas, který najednou máte navíc. Takže:

1) Vzdělávejte se hrou

Společenské hry jsou pro deštivá odpoledne jako stvořené. Proč ale hrát pořád dokola Člověče, nezlob se, nebo sice stylové, ale už trochu nudné Prší. Na trhu dnes najdete spoustu vzdělávacích her jako je Svět, Evropa nebo Česko, jste-li milovníci filmu či vážné hudby, jsou vám k dispozici i vědomostní stolní hry s touto tematikou. Čili zabijete čas a ještě se dozvíte spoustu zajímavostí, případně provětráte už skoro zapomenuté znalosti.

2) Protřiďte šatník

Určitě se už dlouho chystáte na to, že vyházíte ze svých skříní všechno oblečení, a to, které nenosíte, nebo které vám už nesedí, vyhodíte. Teď je na to ta správná příležitost. A aby to nebylo jen uklízení, ale i zábava, klidně si jednotlivé kousky zkoušejte před zrcadlem, zkuste najít nové stylové kombinace, které vás dosud ani nenapadly. Případně si přizvěte kamarádky a uspořádejte módní bazar či výměnný obchod.

3) Dožeňte kulturní mezery

Na nové filmy či seriály si čas najdete vždycky, ale určitě máte v hlavě pár starých klasických filmů, které byste moc chtěli vidět, ale přes všechny ty novinky se k nim prostě nemůžete dostat. Pokud prší, nastal správný čas na to, abyste si pustili Casablancu, Prázdniny v Římě nebo třeba Snídani u Tiffanyho. To samé platí o knihách. Vytáhněte Dickense, Zolu nebo Stendhala a o zábavu máte postaráno.

4) Najděte zábavu pod střechou

Vyražte na výlet někam, kde na vás nebude pršet. Vyzkoušejte zábavný i poučný IQ park v Liberci či Techmanii v Plzni, zajeďte si do jednoho z aquaparků, kterých je dnes plná republika, anebo třeba na výstavu. Například v pražském Doxu se vždy zabavíte na celé odpoledne.

5) Objevte romantiku na zámku

Interiéry historických zámků si nejlépe vychutnáte, právě když prší. Z žádného jiného okna než z toho zámeckého není na déšť romantičtější pohled. A po prohlídce se nezapomeňte stavit na horký čaj v zámecké kavárně. Rozhodně si nenechte ujít alespoň krátkou procházku promočeným zámeckým parkem. Stačí si jen vzít holiny a deštník, a budete mít veškerý komfort. O to víc si pak užijete teplo a sucho domova.

6) Přestavte byt

Pokud už nuda dosáhla těch nejvyšších mezí, pusťte se do vylepšování svého bydlení. Můžete malovat, pověsit nové závěsy, nebo třeba kompletně přestavět nábytek. Změna je život a navíc se při stěhování skvěle spalují kalorie...

7) Běžte nakupovat

Tohle vás asi napadlo jako první, ale je to tak zábavné, že to klidně zopakujeme. Abyste ale neutratila všechny své úspory, pojměte to jako výzvu. Můžete si dovolit utratit jen tisíc korun? Projděte všechny obchody v nákupním centru a potom si v místní kavárně rozmyslete, který ze všech těch kousků byl nejkrásnější, nebo který nejvíce potřebujete, a odejděte jen s jedinou taškou. Tomu se říká dobrá investice, nikoli zbytečný nákup.

8) Udělejte si pořádek v počítači

Také si říkáte, že až jednou budete mít čas, promažete a uspořádáte staré fotky a dokumenty, urovnáte si ikony na ploše a podobně? Chápeme, že je to sice nuda, ale teď je na to ten jediný správný čas. Pusťte si k tomu vaši oblíbenou hudbu a pusťte se do toho.

9) Konečně si odpočiňte

A co takhle nedělat nic? Jen si tak lehnout na gauč, zachumlat se do deky v křesle nebo si napustit vanu a jen tak přemýšlet a relaxovat? Udělat si k tomu čaj, či otevřít víno? Kdy naposledy jste si udělali takovou chvilku jen pro sebe?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Tipy na výlety: Nejzajímavější místa v Česku

Jste ve stresu? Poznejte příznaky blížícího se kolapsu

Jak nejlépe zabavit vaše děti: Tyhle hry fungují!

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama