reklama

7 nejkrásnějších knih o lásce aneb 7 tipů na dárek

Svátek svatého Valentýna se blíží a kniha rozhodně není špatným tipem na dárek. Vybrali jsme pro vás takové knihy o lásce, které se budou líbit jak ženám, tak mužům.

Foto: Isifa

Svátek svatého Valentýna se blíží a kniha rozhodně není špatným tipem na dárek. Vybrali jsme pro vás takové knihy o lásce, které se budou líbit jak ženám, tak mužům.

Klidně si je pořiďte i jako společný dárek a doma si vzájemně předčítejte. Podle psychologů to utužuje vzájemné vztahy. Které knihy jsou tedy ty nejlepší?

Když v ráji pršelo

Romantická atmosféra knihy Jana Otčenáška vás donutí aspoň na chvíli milovat přírodu, obklopit se jí a utéct se svojí láskou daleko od civilizace. Román se odehrává na Šumavě v Jelení, což je rozhodně i skvělý tip na výlet!

Jeden den

Kniha Davida Nichollse o tom, že v životě můžete opravdově milovat jen jednoho člověka a že vám tahle láska může vydržet klidně i dvacet let, a to i přesto, že mezitím máte spoustu jiných vztahů.

Kuře na švestkách

Stejné téma má i nádherný komiks Marjane Satrapi ve stylu slavného Persepolis. Celoživotní láska k jedné ženě je tady dokonce tak silná, že zabíjí. Nedávno byl natočen stejnojmenný francouzský film, který má neméně krásnou a dojemnou atmosféru.

Láska je jen slovo

Klasika Johannese Maria Simmela, která vypráví o lásce mladého studenta k vdané ženě. Kniha je plná dramatických zvratů a událostí a její děj je velmi smutný. Rozhodně vás ale zcela pohltí.

Láska za časů cholery

Legendární román Gabriela Garcíi Márqueze s věčným tématem věčné lásky. Hlavní hrdina čeká celých 51 let, aby mohl své vyvolené vyznat lásku a teprve ve svých osmdesáti letech se konečně dávají dohromady.

Sever proti jihu

Román Julese Vernea z konce devatenáctého století, dramatický milostný příběh, který dojímal a provokoval celé generace čtenářů. Miliony lidí po celém světě stále oslovuje filozofie víry a naděje v další den, jež pomáhá přežít těm, kteří přišli o všechno.

A celý život budem šťastný...

Soubor povídek od předních českých autorů jako je Petra Soukupová, Petr Šabach nebo Michal Viewegh, které mají společné nejen téma svatby, ale i realistický a kritický pohled na manželství, které vám možná otevře oči...

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Překvapte ho: 10 sladkých valentýnských inspirací

3 nejčastější chyby v sexu, kterých se ženy dopouštějí

Ve společnosti hýří vtipem, doma mlčí. Proč?

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama