reklama

6 praktických způsobů, jak zahnat nudu, když venku mrzne

Někdy to v zimě může být doma únavné a nudné. Podívejte se na způsoby, jak se zabavit a třeba se i něco nového naučit.

Foto: iStock

Venku je pod nulou a vy se tak akorát cítíte na to koukat na seriály a filmy a být pěkně pod dekou?

Jakmile udeří zima, je pro nás všechny o trochu těžší k něčemu se přinutit a nesklouznout do hermitího módu 24/7. Zkuste ale letošní zimu vzít za pačesy a trochu to otočit, vzít ji jako příležitost k tomu se něco nového naučit, dozvědět. Přečtěte si našich pár tipů, co dělat, když nechcete vystrčit nos z domu.

Naučte se cizí jazyk

A ne, nenabádáme vás k tomu vzít si do ruky učebnici ze střední nebo jazykový slovník. To zrovna nespadá do naší kategorie "zábava". Místo toho si stáhněte aplikaci do telefonu. Já jsem si nejvíce oblíbila Duolingo, která je navíc i v češtině. Můžete se s ní učit anglicky, španělsky, francouzsky, německy, portugalsky nebo italsky. Stačí si jen vybrat. Je skvěle udělaná a učení pro vás bude hrou. Procvičíte si s ní psaní, mluvení, poslech a stejně jako u počítačových her jste odměňováni za splněné úkoly a cvičení. A zmiňovali jsme už, že je zdarma?

Cvičte jógu

Zima není výmluva pro to se nehýbat. Chápeme, že do běhání se vám moc nechce a pochopíme i to, že cesta do posilovny je v takovém mrazu utrpení. Proto si roztáhněte podložku a zacvičte si doma. I pokud jógu neznáte a neumíte ji. V dnešní době už existuje nespočet YouTube videí, podle kterých můžete cvičit. Pokud umíte anglicky, máte výhodu. Pokud si chcete zacvičit a potřebujete české instrukce, doporučujeme podívat se na www.jogavirtual.cz, kde si můžete zakoupit předplatné třeba na tři měsíce a můžete neomezeně cvičit se zkušenými lektory přímo z vašich teplých a útulných domovů.

Probuďte svoje vnitřní dítě

Přivítejte do svého života znovu deskové hry a omalovánky. Věděli jste, že existují omalovánky pro dospělé? Opravdu, jedny mám doma a pravidelně je vytahuji každou sobotu, kdy si dávám detox od sociálních sítí a elektroniky. Jsou těžší (nepřetáhnout je opravdu fuška) a zajímavější, než ty dětské. Já narazila dokonce na takové, které mohou fungovat jako přání. Jsou na tvrdém papíře a dovnitř můžete vepsat věnování, součástí balení byly i obálky. Poohlédněte se po nich v nejbližším knihkupectví.

Pokud na kreslení moc nejste, sáhněte po deskových hrách. Je to alespoň něco, co můžete dělat společně s vašimi blízkými a ne jen si bok po boku číst knihu nebo se koukat na televizi. Připravte si večer nějaké dobré jídlo, nakrájejte kousky sýra, otevřete dobré víno a hra může začít.

Naučte se znovu psát, hezčeji

S kaligrafií se roztrhnul pytel. Lidé po celém světě se chtějí naučit krásnému psaní. Prý se to dá zvládnout během jednoho týdne. Alespoň tak to píše Anežka Hradečná, která na serveru Naucmese.cz nabízí kurz kaligrafie, kde slibuje, že vám taky objasní taje písma, jak funguje a jak komunikuje. Kaligrafii můžete pak zužitkovat při psaní dopisů nebo pozvánek.

Pletení

Dívat se na seriál a po skončení první série mít upletený třeba krasný svetr? To se v tomhle počasí zatraceně hodí. Pletení možná nezní jako úplně sexy koníček, ale slyšeli jsme, že jakmile se naučíte základy, jde to jako po másle a vy vaše jehlice už nedáte z ruky. Jak se naučit plést? Doporučujeme se podívat na YouTube, kde je o pletení několik videí. Když si navíc zadáte do Googlu: "Pletení kurz online", najdete plno dalších zdrojů. Tak hurá na to!

Experimentujte v kuchyni

Vaření nemusí být nuda a jen jeden velký úmorný žrout času. Udělejte si z něho zábavu. Prohledejte internet a najděte si recepty, které byste chtěli vyzkoušet. Nemusí být složité, i jednoduché věci můžou udělat velkou parádu.

Objevila jsem, co mám v medicíně dělat. Zdraví někdy není v nabídce, říká paliatrička | Video: Daniela Písařovicová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama